„Nestabilumas šalyje – ekonomikos poveikis ir panašiai, kitas dalykas – karas grįžta ir į Rusiją, tai reiškia, kad jų vyrai, vaikinai turi keliauti ten ir kariauti, nepaisant nuolatinių paneigimų, kad šauktiniai nedalyvauja kariniuose veiksmuose, dabar jau to paslėpti nebeįmanoma“, – ketvirtadienį LRT teigė patarėjas.
„Tai sėja tam tikrą paniką tarp šeimų, tarp jaunų žmonių. Jie ketina palikti Rusija, tas procesas tik įsivažiuos“, – pridūrė jis.
Jo teigimu, tokią tendenciją rodo kitų šalių pavyzdžiai.
„Kad tokia tendencija bus, tą matome iš kitų valstybių – iš Suomijos pavyzdžio, kur yra užsipildę traukiniai ir iš Sankt Peterburgo vyksta žmonės į Helsinkį“, – kalbėjo K.Budrys.
Vis dėlto, anot patarėjo, šiuo metu daugiausia išvyksta vizas turintys žmonės, o vėliau jie turės prašytis politinio prieglobsčio.
„Čia yra apribojimas, kad šiuo metu gauti vizas Rusijos piliečiams sudėtinga, normalia tvarka neįmanoma, reiškia, kad išvyksta tie, kurie jau anksčiau buvo gavę vizas arba tie, kurie naujai atvyks, turės prašytis prieglobsčio“, – teigė prezidento patarėjas.
„Gali atsirasti prieglobsčio prašytojų, kurie nenori būti režimo dalis arba pasitraukė dėl ekonominių priežasčių ir mes turėsime tai vertinti individualiai“, – pridūrė jis.
Jo teigimu, žmonės pasitraukti „į saugesnius Vakarus“ taip pat gali norėti ir iš Baltarusijos.
Rusija vasario pabaigoje pradėjo karą Ukrainoje, tai sukėlė pasipiktinimą ir įtūžį visame pasaulyje. ES ir Vakarai į tai atsakė griežtomis sankcijomis, dėl kurių ekonominė padėtis Rusijoje stipriai pablogėjo.