15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
2015 11 10

Prezidentūra: reikia mąstyti apie būdą nuo alkoholizmo gydyti priverstinai

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Valdemaras Sarapinas sako, kad kovojant su alkoholizmu gali būti svarstomas ir priverstinis gydymas.
Alkoholis
Alkoholikas / 123rf.com nuotr.

„Reikėtų iki galo išnaudoti švelnesnes priemones, apeliuojant į žmonių, kurie turi šią problemą, sąžinę, suvokimą. Tačiau tai yra priklausomybės liga, o įklimpęs asmuo ne visada tą suvokia. Todėl reikia pamąstyti apie būdą gydyti priverstinai“, – Žinių radijui antradienį sakė V.Sarapinas.

Jis atkreipė dėmesį, kad šalies teisinė bazė leidžia priverstinį gydymą nuo alkoholizmo, jeigu asmuo „savo veiksmais gali padaryti žalą sau arba aplinkiniams“.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, jog ilgalaikis, besaikis gėrimas – pagrindinė žudynių Kražiuose priežastis, o problema dėl alkoholyje paskendusių ir degradavusių žmonių yra matoma daugelyje miestelių ir kaimų.

„Manau, kad šios tragedijos priežastys gali būti labai įvairios, bet viena slypi mūsų visuomenėje – pakantumas alkoholio vartojimui. Ir prisiminkime, koks Seime kyla pasipiktinimas, jei tik siūloma sugriežtinti alkoholio tvarką. Tačiau visuomenė nesugeba apginti savo narių nuo besaikio alkoholio vartojimo keliamų grėsmių“, – interviu LRT radijui antradienį sakė premjeras.

„Fotolia“ nuotr./Alkoholis
„Fotolia“ nuotr./Alkoholis

Anot jo, kovoti su šia problema turi visos visuomenės grupės, bendruomenės.

„Prie kiekvieno asocialaus asmens negalime pastatyti po policininką, todėl visuomenė kartu turi kovoti su alkoholizmo blogiu. Bendruomenės turi burtis kartu su mokykla, vietos valdžia, policija, kad nuo alkoholizmo pinklių apsaugotų daugiausia jaunimą“, – svarstė premjeras.

Šią savaitę Kražių miestelį Žemaitijoje sukrėtė tragedija, kai buvo rastos keturios nužudytos moterys. Sulaikytas jų nužudymu įtariamas girtas 57 metų gretimo kaimo gyventojas. Įtariama, kad keturias moteris Kražiuose nužudęs vyras jas apvogė, o pinigus išleido alkoholiui.

Prieš kelis mėnesius už smurtą prieš sugyventinę nuteistas įtariamasis buvo įtrauktas į Šiaulių apygardos probacijos registrą, tačiau pareigūnai tikino nenustatę, jog jis galėtų kelti pavojų aplinkiniams.

V.Sarapino teigimu, valstybė, vietos bendruomenė, nevyriausybinės organizacijos turi skirti daugiau dėmesio žmonėms, kuriems bausmės vykdymas atidėtas arba jis yra atlikęs bausmę laisvės atėmimo įstaigoje ir iš jos paleistas.

Prezidentės patarėjas sakė, kad būtina sugriežtinti probuojamųjų asmenų priežiūrą.

„Jeigu žmogus nesilaiko probacijos priemonių, tai iš tiesų reikėtų griežčiau, galbūt ir teisiškai, įpareigoti probacijos pareigūnus kreiptis į teismą dėl tokių priemonių sugriežtinimo ir asmens sugrąžinimo ar pasiuntimo į įkalinimo įstaigą“, – nurodė V.Sarapinas.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva pagal suvartojamo alkoholio kiekį, tenkantį vienam gyventojui, yra trečia pasaulyje.

Prezidentės patarėjo pateiktais duomenimis, per metus nuo alkoholizmo Lietuvoje miršta apie tūkstantį žmonių, keliuose būnant neblaiviam žūsta apie 100 asmenų, nusikaltimų padaroma apie 12–13 tūkstančių.

„Alkoholizmas – didžiulė mūsų tautos rykštė“, – pridūrė V.Sarapinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų