„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 06 15

Prezidentūra: rinkti informaciją prieš kiekvieną užsienio vizitą – normali praktika

Reaguodama į paviešintą Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) susirašinėjimą dėl šalies pozicijos prezidento Gitano Nausėdos vizito Švedijoje metu, jo patarėja sako, kad tai yra įprasta praktika.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Tai yra įprasta praktika rinkti informaciją prieš kiekvieną užsienio vizitą“, – antradienį žurnalistams sakė prezidento vyriausioji patarėja Raminta Stanaitytė-Česnulienė.

Ji taip pat pridūrė, kad G.Nausėda „neklausė, kaip pasisakyti Stokholme“.

Pirmadienį naujienų portalas lrytas.lt išplatino dalį Prezidentūros ir URM susirašinėjimo, kuriame prezidento patarėjas Sigitas Mitkus ministerijos prašo atsiųsti „dar ir tezes Partnerystės/Stambulo konvencijos/LGBT“ klausimais.

Savo ruožtu ministerija teigė, kad Prezidentūra turėtų šiuo klausimu kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, tačiau vėliau patikino tą padarysią patys, tačiau bus sugaišta daugiau laiko.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis taip pat teigė, kad ruošdamasis išvykoms šalies vadovas „bendradarbiauja su Užsienio reikalų ministerija ir keičiasi informacija“, tačiau pabrėžė, kad „nėra normalu“, kai tokie susirašinėjimai yra viešinami.

„Tai nėra normalu, kad susirašinėjimo pobūdžio informacija atsiranda įvairiausiuose leidiniuose ir yra publikuojama viešai“, – komentavo P.Mačiulis.

Jis taip pat negalėjo atsakyti, ar URM atsakymą Prezidentūrai perdavė, nes tai – ne jo kuruojama sritis. P.Mačiulis vadovauja Vidaus politikos grupei.

G.Nausėda į Švediją išvyksta antradienį. Vizito metu šalies vadovas susitiks su Švedijos karaliumi Carlu XVI Gustafu (Karlu XVI Gustavu), ministru pirmininku Stefanu Lofvenu (Stefanu Liovenu) ir Riksdago pirmininku Andreasu Norlenu.

Susitikimuose su Švedijos vadovais prezidentas aptars Lietuvos ir Švedijos dvišalių santykių tolesnio stiprinimo galimybes, Europos Sąjungos ir su regiono saugumu susijusius klausimus, padėtį Baltarusijoje, ES Rytų Partnerystės iniciatyvą, ES rytinių sienų apsaugos ir nelegalios migracijos srautų valdymo, Astravo atominės elektrinės saugumo ir elektros nepirkimo problemas.

Taip pat vadovai aptars bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros ir mokslo srityse bei pažymės diplomatinių santykių užmezgimo 100-metį ir atkūrimo 30-metį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs