Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija pirmadienį paskelbė prašysianti KT įvertinti, ar prezidento G.Nausėdos dekretas, kuriuo praėjusią savaitę patvirtinta ne visos sudėties Vyriausybė, nepažeidė pagrindinio šalies įstatymo.
Tuo metu teisėsauga pirmadienį pranešė apie baigtą ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai šnipinėjimu pateikti Šiaulių konservatoriui Eduardui Manovui.
„Tai kone toks tipinis šios partijos veiklos modelis ir galima pastebėti, kad iškilus kažkokiam su partija susijusiam skandalui, partija meta į viešąją erdvę kokią nors idėją, norėdama nukreipti dėmesį ar klausimą“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais I.Segalovičienė.
„Aš kalbu apie šnipinėjimą, apie kurį girdėjome vakar. (...) Turbūt tikrai tie klausimai nėra atsitiktiniai, kad jie yra vienas šalia kito“, – pridūrė ji.
Apie kreipmąsi į KT paskelbę konservatoriai teigia, kad taip siekiama išsiaiškinti, su kokiu skaičiumi ministrų Vyriausybė dar gali būti tvirtinama ir legitimi.
Anot jų, suformavus nepilnos sudėties Vyriausybę, dingsta ir numatyti terminai, per kiek laiko nepaskirti ministrai turi būti paskirti į pareigas, o tai gali sukurti prielaidas pažeisti konstitucinį atsakingo valdymo principą.
G.Nausėda naująją Vyriausybę patvirtino praėjusią savaitę, joje nebuvo „Nemuno aušros“ turimų deleguoti aplinkos ir teisingumo ministrų.
Visgi valdantieji tikisi baigti formuoti Ministrų kabinetą iki jam prisiekiant Seime po to, kai šią savaitę bus patvirtinta Vyriausybės programa.
Panaši situacija buvo nutikusi 2012 metais, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtino Vyriausybę be dviejų ministrų, kuriuos turėjo deleguoti Darbo partija. Galop ministrai buvo paskirti.
I.Segalovičienė tvirtino, kad konservatoriai „bando paversti prezidentą notaru“.
„Siekiama sudaryti tokią situaciją, kai premjeras ar premjerė galėtų paskutinę dieną prezidentui atnešti bet kokius ministrų kandidatus ir reikalauti parašo“, – sakė šalies vadovo patarėja.
„Tai būtų neadekvatu“, – teigė ji.
I.Segalovičienė nekomentavo to, kad kreipimuisi į Konstitucinį Teismą pritarė ir „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.
Konstitucija numato, kad paskirtasis premjeras per 15 dienų turi pristatyti Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę.