Forume bus kalbama apie Lietuvos pasaulio paveldo vietovių apsaugą, išklausytos Valstybinės kultūros paveldo komisijos rekomendacijos dėl galimų teisės aktų pakeitimų, diskutuojama apie galimus sprendimus efektyvesniam įvairių institucijų bendradarbiavimui ir koordinavimui užtikrinti, tariamasi dėl UNESCO pasaulio paveldo vertybių įveiklinimo, tinkamos edukacijos ir bendruomenių įtraukimo, teigiama Prezidentūros pranešime.
Į renginį pakviesti atsakingų valstybės institucijų, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų, verslo atstovai ir ekspertai.
Šiemet sukanka 30 metai, kai Lietuva prisijungė prie UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencijos, tačiau dar nėra įgyvendintos visos jos nuostatos.
„Iki šiol nėra sukurta pasaulio paveldo vertybių valdymo sistema, nepakankamai užtikrinta pasaulio paveldo vertybių stebėsena, neskiriamas tinkamas finansavimas jų priežiūrai, trūksta mokslinių tyrimų, švietimo programų“, – nurodoma pranešime.
G.Nausėdos teigimu, Lietuva turėtų aktyviau išnaudoti ir narystės UNESCO teikiamas galimybes pritaikant šalyje sukauptą tarptautinę patirtį, taip pat pasaulyje skleidžiant informaciją apie Lietuvos pasaulio paveldo vertybes.
Susitikime tikimasi išgryninti pagrindines problemas ir numatyti prioritetus bei priemones joms kompleksiškai spręsti.
Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašytas Vilniaus istorinis centras, Kuršių nerija, Kernavės archeologinė vietovė ir Struvės geodezinis lankas. Laukiama sprendimo dėl Kauno modernizmo architektūros įtraukimo.