Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2015 10 05 /16:17

Prie LNK savaitę automobilyje sėdintis vyras gąsdina televizijos darbuotojus

Ką daryti su žmogumi, kuris netriukšmauja, niekam negrasina, tačiau paromis neišlenda iš automobilio? Tokį klausimą jau savaitę sau užduoda LNK televizijos darbuotojai, kasdien matantys greta pastato stovintį baltos spalvos „Volkswagen“ markės automobilį, o jame – keistą vyrą.
Prie LNK pastato mašinoje sėdintis žmogus
Prie LNK pastato mašinoje sėdintis žmogus / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasak televizijos darbuotojų, jis aikštelėje greta Šeškinės gatvėje esančio LNK pastato stovi nuo praėjusio pirmadienio.

Aš nesikišu į niekieno gyvenimą, nenoriu, kad ir į mano kištųsi.

Kai su paslaptingu nepažįstamuoju pasikalbėti atvyko 15min.lt žurnalistai, tvarkingai apsirengęs, maždaug 40 metų vyras mandagiai paaiškino, kad apie save nepasakos.

„Aš nesikišu į niekieno gyvenimą, nenoriu, kad ir į mano kištųsi“, – bandomas prašnekinti kelis kartus pakartojo vyriškis, nesutikęs prisistatyti.

Paklausus, ar jam nereikia kokios nors pagalbos, jis padėkojo ir patikino, kad nereikia.

Tačiau jo veido išraiška akivaizdžiai byloja, kad vyriškis yra patyręs didelį stresą ir labai kenčia.

Policija atvažiavo patikrinti dokumentų

Kaip 15min.lt teigė LNK atstovas spaudai Gediminas Malaškevičius, televizijos apsaugos darbuotojai dėl vyro kreipėsi į policiją, kuri atvažiavo ir patikrino vyro dokumentus.

Panašu, kad žmogui reikia profesionalios pagalbos, ragintumėme atitinkamas tarnybas pasidomėti, kad paskui nebūtų per vėlu.

„Kiek mums žinoma, jie tvarkingi, viešajai tvarkai asmuo nenusižengia. Nors tai vyksta ne mūsų valdoje, bet situacija gluminanti, panašu, kad žmogui reikia profesionalios pagalbos, ragintume atitinkamas tarnybas pasidomėti, kad paskui nebūtų per vėlu“, – raštu atsiųstame atsakyme teigia G.Malaškevičius.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis 15min.lt sakė, kad policija negali nieko padaryti, jei žmogus nekelia jokių problemų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rasa Tapinienė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rasa Tapinienė

LNK laidų vedėja Rasa Tapinienė 15min.lt sakė, kad ją stebina tai, jog Lietuvoje labai daug kalbama apie psichologines problemas, tačiau kai reikia padėti žmogui, tam nėra priemonių.

Klausimas, ar mes vėl turėtume sulaukti, kad jis ką nors pasidarytų sau, padarytų ką nors aplinkiniams, kad paskui vėl susiėmę už galvų kalbėtume, kad niekas nieko nematė, niekas nieko nedarė.

„Taip, policija negali nieko padaryti, nes nėra įstatymo, draudžiančio sėdėti savo automobilyje. Tačiau visiems aišku, kad nėra normalu, kai žmogus septynias paras sėdi automobilyje ir kad ne pačios gražiausios mintys pas jį sukasi, – kalbėjo ji. – Klausimas, ar mes vėl turėtume sulaukti, kad jis ką nors pasidarytų sau, padarytų ką nors aplinkiniams, kad paskui vėl susiėmę už galvų kalbėtume, kad niekas nieko nematė, niekas nieko nedarė. Ir tada vėl paverktume dėl nužudymų ar savižudybių statistikos.“

Ji stebėjosi, kodėl tokioms situacijoms nėra psichologų, kurie suteiktų pagalbą.

Asmeninio archyvo nuotr./Paulius Skruibis
Asmeninio archyvo nuotr./Paulius Skruibis
 

Psichologas, „Jaunimo linijos“ vadovas Paulius Skruibis 15min.lt pripažino, kad turėtų būti specialistai, kurie atvyktų pas tokius žmones ir išsiaiškintų, kas jiems nutiko.

Sveikas protas sako, jog kažkas čia ne taip.

„Dabar mes ieškome tokio varianto, nes sveikas protas sako, jog kažkas čia ne taip. Žmonės nesėdi po savaitę prie televizijų“, – sakė jis.

P.Skruibio teigimu, policija panašiais atvejais galėtų ne tik iš teisinės pusės pasižiūrėti, bet ir žmogiškai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos