Vilniuje liepos 11–12 d. tikimasi sulaukti Europos šalių, JAV, Kanados, NATO partnerių iš Japonijos, Pietų Korėjos, Australijos, Naujosios Zelandijos vadovų, iš viso svečių iš 40 šalių, apie 5 tūkst. žmonių.
Jau skelbta, kad Lietuvos sostinėje turėtų pasirodyti ir Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Joe Bidenas, renginyje, tikimasi, pasirodys ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, nors pastaruoju metu vis garsiau kalbant, kad Ukraina Vilniuje nesulauks konkretaus kvietimo stoti į Aljansą, apie tai kalbos kiek pritilo.
Vilniaus miesto savivaldybė jau skelbė, kad tomis liepos dienomis mieste bus daugybė ribojimų – į Senamiestį patekti bus galima tik pėsčiomis po patikros, kai kurias gatves ketinama iš viso uždaryti. Šalia „Litexpo“, kur vyks susitikimai, riboti numatyta net viešojo transporto judėjimą.
Vilniaus mero Valdo Benkunsko siūlymas vilniečiams pagalvoti apie galimybę tas dienas praleisti už miesto ribų, jeigu tokia galimybė būtų, sulaukė ir pasipiktinimo.
Ar bus planinės operacijos?
Pastarosiomis dienomis ėmė sklisti žinia, esą tomis liepos dienomis keisis ir gydymo įstaigų darbas.
Kaip 15min teigė anonimiškumo prašiusi skaitytoja, jos pažįstamai moteriai nukelta planinė operacija, argumentuojant esą „NATO susitikimas ir visas planines operacijas Vilniuje nukelia, kad būtų tuščios operacinės“.
Anot skaitytojos, jai kilo klausimų, jeigu tai tiesa, ar nebus padaryta žalos žmonių sveikatai, jei tokia atsirastų dėl atidėtos operacijos. Ir kas tai padengtų?
Ramina: viskas vyks įprastai
Tačiau Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai tvirtina, kad tokioms kalboms jokio pagrindo nėra.