„Europos šalyse prastėjant epidemiologinei situacijai, tikimės, kad programėlės naudotojų, ypač keliautojų, skaičius išaugs“, – BNS informavo NVSC kompiuterių sistemų administratorius Viktoras Bumšteinas.
Pasak sveikatos apsaugos ministro atstovės Aistės Šukstos, jei naujas funkcionalumas nepaskatins aktyvesnio programėlės naudojimo, bus imamasi „kitų sprendimų“.
„Nebūtinai ji bus deaktyvuota, galbūt galėsime pritaikyti kitiems poreikiams“, – teigė A.Šuksta.
Vis dėlto ji nedetalizavo, kam programėlę galima būtų pritaikyti.
NVSC duomenimis, „KoronaStopLT“ šiuo metu atsisiuntė apie 318 tūkst. žmonių – maždaug 11,3 proc. gyventojų.
Pristatant programėlę lapkričio mėnesį teigta, kad apčiuopiamą teigiamą rezultatą ji galėtų duoti tuomet, jei ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų.
Kodus suveda kas 26 užsikrėtusysis
Nuo programėlės naudojimo pradžios praėjo 10 mėnesių. Per tą laiką NVSC išdavė apie 10,6 tūkst. kodų, kuriuos susirgęs žmogus turi įvesti į „KoronaStopLT“ programėlę, kad apie galima sąlytį būtų įspėti kiti žmonės.
„Vidutiniškai išduodama apie 30 kodų per dieną“, – aiškino V.Bumšteinas.
Jis pridūrė, kad daugiausia kodų – 140 – išduota dieną prieš Kūčias.
Statistikos departamento duomenimis, nuo lapkričio pradžios, kai pradėjo veikti programėlė, šalyje nustatyta apie 280 tūkst. naujų susirgimų.
Tai reiškia, kad per šį laikotarpį programėlę turėjo ir kodą į ją suvedė beveik 3,8 proc. užsikrėtusiųjų. Kitaip tariant, kas 26 susirgęs žmogus.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys yra sakęs, kad šį programėlė nepasiteisino. NVSC duomenimis, už „KoronaStopLT“ diegimą, palaikymą ir pritaikymą europiniam tinklui iš viso išleista apie 37,4 tūkst. eurų.
Programėlė veikia naudodama „Bluetooth“ ryšį, kuris fiksuoja artumą tarp įrenginių ir jo trukmę. Programėlės surinkta informacija yra saugoma vartotojo įrenginyje ir privatūs duomenys trečiosioms šalims nėra prieinami.
„KoronaStopLT“ nemokamai galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ internetinių parduotuvių.