Pristatyme dalyvaus jos autoriai – muziejaus edukologė Brigita Kreivinienė ir Sociologijos mokslų daktaras Mindaugas Rugevičius. Bendrame muziejaus ir Klaipėdos universiteto leidinyje patraukliai aprašomas mažai nagrinėtas pagalbos specialiųjų poreikių vaikams metodas – delfinų terapija, supažindinama su skirtingais požiūriais į šią netradicinę terapiją Lietuvoje, Izraelyje, JAV, Ukrainoje bei darbo Jūrų muziejaus delfinariume metodika.
Pirmieji delfinų terapijos seansai Lietuvoje buvo surengti prieš septynerius metus. Muziejininkus šiam žingsniui paakino šeima, auginanti vaiką, turintį autizmo sutrikimą. Užsiėmimų rezultatai buvo viltingi, todėl buvo nuspręsta darbuotis toliau, pritraukiant pagalbininkais medikus, Klaipėdos universiteto psichologus. Kartu su jais buvo parengtas ir įvykdytas biomedicininis tyrimas, kuriuo buvo siekta išsiaiškinti, kaip bendravimas su delfinais veikia vaikus, turinčius autizmo sutrikimą. Toliau mokslinę veiklą pratęsė į delfinų terapijos komandą įsijungusi muziejaus edukologė Brigita Kreivinienė, Laplandijos universiteto socialinių mokslų doktorantė, rengianti mokslinį darbą apie tai, kaip delfinų terapiją vertiną tėvai, auginantys vaikus su sunkia cerebrinio paralyžiaus negalia.
Delfinų terapijos specialistai pažymi, kad šie žinduoliai – itin protingi ir stebėtinai panašūs į žmones. Jie mėgsta bendrauti su vaikais ir dalintis emocijomis. Terapeutų teigimu, su delfinais vaikas atranda ypatingą kontaktą, nes delfinai linkę itin stipriai reikšti emocijas ir taip tarsi pralaužti sieną tarp savęs ir vaiko.
Per septynerius metus su delfinais bendravo per 300 vaikų. Antra tiek šiuo metu laukia eilėje. Eilė sustabdyta iki 2011 metų – priimti daugiau vaikų neleidžia delfinariumo sąlygos. Delfinariumo plėtrai skirtų lėšų tikimasi sulaukti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
Lietuvos jūrų muziejuje gyvena devynios Juodosios jūros afalinos – Argas, Glorija, Gilė, Lima, Premija, Bitė, Nojus, Gabija ir dar vardo neturintis jos 9 mėnesių mažylis. Kiekvienas delfinas pasižymi savitu charakteriu, išsiskiria būdo bruožais ir pomėgiais.