„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2009 04 20

Privilegija gyventi šalia išrinktųjų

Abiejų Seimo viešbučių gyventojų sąrašas, kurį gavo LŽ, rodo, kad parlamentarams jau dabar visiškai pakaktų Gedimino prospekte įrengtų butų. Septintadalis čia įsikūrusių asmenų – ne tautos išrinktieji. Fabijoniškėse esančiame viešbutyje glaudžiasi tik 2 Seimo nariai, kiti yra nuomininkai. Kvadratinio metro nuoma jame – vos 1,26 lito.
Seimas
Seimas / Redo Vilimo/BFL nuotr.

Praėjus porai mėnesių, kai Seimo valdyba nusprendė atsisakyti sostinės Fabijoniškių rajone, Liudo Giros gatvėje, esančio viešbučio ir perduoti jį Valstybės turto bankui, į priekį žengtas dar vienas nedidelis žingsnis. Parlamento kanceliarija baigia rengti dokumentus, kurių reikia norint skelbti Seimo pirmųjų rūmų rekonstrukcijos konkursą. Jie bus atnaujinti pardavus viešbutį Fabijoniškėse. Kada tai atsitiks, sunku prognozuoti. Tačiau permainos pirmiausia palies abiejuose viešbučiuose gyvenančius ne Seimo narius. LŽ išsiaiškino, kad tokių – beveik pusė.

Laisvus butus Gedimino prospekto viešbutyje Seimo valdyba leidžia išnuomoti parlamentarų padėjėjams ir kanceliarijos darbuotojams.

Dauguma kaimynų - klerkai

Fabijoniškėse esančiame viešbutyje šiuo metu gyvena tik 2 parlamentarai – „prisikėlietė“ Zita Užlytė ir „tvarkietis“ Jonas Ramonas. Ankstesnės kadencijos metais čia glaudėsi 8 Seimo nariai. Likusiuose 37 viešbučio butuose įsikūrę dabartiniai ir buvę parlamento kanceliarijos darbuotojai.

Trijų kambarių bute apsistojusi Z.Užlytė teigė atokesnę vietą pasirinkusi dėl grynesnio oro ir miško kaimynystės. Ji nenorėjo gyventi virš tunelio, ant kurio pastatytas Seimo viešbutis Gedimino prospekte. Savo kaimynų Z.Užlytė tikino nepažįstanti, retai kurį sutinkanti. Dauguma šio viešbučio gyventojų – dabartiniai ir buvę Seimo kanceliarijos darbuotojai. Čia tebegyvena ir buvusi parlamentarė Janė Narvilienė. 2005 metais ji buvo deleguota į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją. Butą šiame viešbutyje J.Narvilienei leista nuomotis iki 2012-ųjų.

Pernelyg brangu?

Dauguma viešbučio pageidavusių parlamentarų – 59 – įsikūrė Gedimino prospekte. Pastate yra 70 vieno, dviejų ir trijų kambarių butų. Keturi čia gyvenantys Seimo nariai – „darbiečiai“ Viktoras Uspaskichas ir Dangutė Mikutienė, „tvarkietis“ Remigijus Ačas ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Antanas Baura – butus viešbutyje nuomojasi.

Priminsime, kad parlamentarai, kurie Vilniuje ar 25 kilometrų spinduliu aplink sostinę neturi gyvenamojo ploto, kadencijos laikotarpiu gali gauti jį nemokamai. Išlaidas už šaltą, karštą vandenį, elektrą, šildymą, dujas jiems kompensuoja Seimo kanceliarija. Viešbutyje panorę įsikurti Seimo nariai vilniečiai visus mokesčius turi susimokėti patys.

Laisvus butus Gedimino prospekto viešbutyje Seimo valdyba leidžia išnuomoti parlamentarų padėjėjams ir kanceliarijos darbuotojams. Kvadratinio metro nuoma čia siekia 5,45 lito. Viešbutyje šiuo metu gyvena 8 Seimo narių padėjėjai-sekretoriai. Vienas jų – „darbiečio“ Kęstučio Daukšio pagalbininkas, buvęs Seimo narys Manfredas Žymantas. 50 kvadratinių metrų buto nuoma ir kiti mokesčiai kas mėnesį jam atsieina apie 1200 litų. „Man tai labai didelė suma. Jau prašiau komendantės paieškoti mažesnio kambariuko“, – LŽ prisipažino M.Žymantas. Jis įžvelgia tik vieną pranašumą – arti darbo vieta. Tarp kitų septynių Seimo kanceliarijai priskiriamų šio viešbučio gyventojų – Rolandui Paksui, kai šis prezidentavo, patarinėjęs Jurius Petreikis ir buvęs kultūros ministras Jonas Jučas.

Gedimino prospekto viešbutyje taip pat gyvena trys tiesiogiai su Seimu nesusiję asmenys – vidaus reikalų ministro patarėjas, buvęs parlamentaras Saulius Lapėnas, Valstybinės lošimų priežiūros komisijos narė, buvusi politikė Vilija Vertelienė. Seimo valdybos sprendimu jau dešimtmetį dviejų kambarių butas čia suteiktas Pasaulio lietuvių bendruomenės tuometiniam vadovui, šiuo metu – bendruomenės atstovui Lietuvoje Gabrieliui Žemkalniui.

Fabijoniškėse esančiame viešbutyje šiuo metu gyvena tik 2 parlamentarai – „prisikėlietė“ Zita Užlytė ir „tvarkietis“ Jonas Ramonas.

Nuoma – ne Seimo funkcija

Seimo pirmininko pavaduotoja „darbietė“ Virginija Baltraitienė neabejoja, kad parlamentui pakaktų vieno viešbučio. Ji sutinka, kad butų nuoma – ne Seimo funkcija.

Gedimino prospekto viešbutyje gyvenanti V.Baltraitienė tikina, jog ten nėra prabangos, kaip esą dažnai įsivaizduojama. „Manyčiau, Seimo nariams galėtų būti leista patiems apsistatyti tuos butus, nes dabar esantys baldai nepatogūs. Kanceliarija tikrai sutaupytų“, – kalbėjo V.Baltraitienė.

Pasak Seimo kanceliarijos Bendrųjų reikalų departamento direktoriaus Antano Dimaičio, abiejų viešbučių pastatai yra seni ir nusidėvėję. „Jie statyti tada, kai apie energijos taupymą niekas nemąstė. Dabar šie statiniai tapo tikra našta“, – sakė jis. A.Dimaitis mano, kad Seimo kanceliarijai būtų kur kas mažiau rūpesčių, jei parlamentarai už gyvenimą sostinėje gautų nuompinigius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs