R.Liepa 15min pasakojo, kad apie VRM planus sumažinti lėšas pareigūnų darbo įvertinimui profesinė sąjunga sužinojo neseniai.
„Ir tai po dviejų ekstremalių padėčių suvaldymo! Tai jau skamba, kaip tyčiojimasis iš pareigą atliekančių žmonių“, – piktinosi jis.
Pareigūnų profesinių sąjungų atstovai žinią apie mažesnes lėšas vertinimams gavo prieš mėnesį įvykusiame Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Valdymo komiteto posėdyje.
Jo protokole, kurį matė ir 15min, rašoma, jog „kitų metų kasmetiniam darbo užmokesčio didinimui ir pareigūnų motyvacijos skatinimui
Vidaus reikalų ministerija numato tik 250 tūkst. eurų, kai ankstesniais metais buvo skiriama apie 1 mln. eurų“.
Ir tai po dviejų ekstremalių padėčių suvaldymo! Tai jau skamba, kaip tyčiojimasis iš pareigą atliekančių žmonių.
Šio sprendimo motyvai posėdyje nebuvo pateikti.
Po labai gero įvertinimo – didesnė alga
R.Liepos teigimu, pareigūnų darbo vertinimai atliekami kiekvienų metų pabaigoje – jų metu nustatoma, kaip tais metais dirbo konkretus pareigūnas.
„Jei pareigūnas pareigas vykdo atsakingai ir gerai, jis įvertinamas „labai gerai“ – tuomet pakyla jo alga, nes nežymiai pakeliamas koeficientas“, – pasakojo profesinės sąjungos vadovas.
Jei pareigūno darbas vertinamas tik „gerai“, alga nekyla.
NPPPS pirmininko teigimu, šiems vertinimams finansavimas numatomas atskiroje biudžeto eilutėje.
Jeigu jie tiek skirs, tai, aišku, jie negalės tinkamai įvertinti visų pareigūnų, kurie dirbo labai gerai.
„Aš manau, kad jeigu jie tiek skirs, tai, aišku, jie negalės tinkamai įvertinti visų pareigūnų, kurie dirbo labai gerai“, – kalbėjo jis.
R.Liepa pabrėžė, kad susidūrus su grėsme paaiškėjo, kad Lietuva tam nebuvo pasirengusi, tad į pirmas gretas buvo pastatyti policininkai ir pasieniečiai.
„O jie, kaip visada, biudžeto skirstyme pakliūva į galą (...) Tokie dalykai turėtų būti pastovūs – yra žmonės, yra galimybė vertinti, vidurkiai, statistika. O ne metai iš metų kiek politikas ar politikai skirs pačiai sistemai“, – kalbėjo jis.
VRM nei patvirtino, nei paneigė
VRM Strateginės komunikacijos skyrius 15min konkrečiai neatsakė į klausimą, ar tikrai keturis kartus planuoja sumažinti lėšas pareigūnų darbo įvertinimui.
Anot ministerijos atstovų, pareigūnų nuosekliam darbo užmokesčio didinimui ir motyvacijos skatinimui kasmet skiriami papildomi valstybės biudžeto asignavimai.
Anot VRM, numatomi 2022 metų asignavimai VSAT darbo užmokesčiui, lyginant su šiemet, didėja per 1,4 mln. eurų.
„Taigi, 250 tūkst. skiriami papildomai, o iš viso darbo užmokesčiui papildomai 1448 tūkst. eurų (žiniai 250 tūkst. jau yra sudėti į 1448 tūkst. eurų)“, – tokį atsakymą pateikė VRM.
15min papildomai paklausus, kaip šį atsakymą suprasti ir ar toks atsakymas reiškia, kad pareigūnų vertinimams bus skirta 250 tūkst. eurų, bet pareigūnų skatinimas vyks ir per kitas biudžeto eilutes, Strateginės komunikacijos skyrius pabrėžė, kad „šiuo metu dėl biudžeto dar vyksta derybos, todėl konkrečias sumas dar anksti įvardyti“.
„Šiame derybų etape numatyta, kad VSAT gaus papildomai lėšų darbo užmokesčiui“, – patikino ministerijos atstovai.
Atsakyme atkreiptas dėmesys, kad siekiant panaikinti darbo užmokesčio netolygumus tarp skirtingų statutinių įstaigų pareigūnų, praėjusiais metais 1,3 mln. eurų buvo skirta VSAT ir 4 mln. eurų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui.
„Vidaus reikalų ministerija skiria biudžetą darbo užmokesčiui, o sprendimą, kuriuos ir kaip pareigūnus skatinti, priima kiekvienos tarnybos vadovas“, – pabrėžia ministerija.
VRM taip pat aiškina, kad „Finansų ministerijoje ir Vyriausybės kanceliarijoje šiuo metu dar svarstomas papildomas lėšų poreikis statutinių įstaigų būtiniausioms reikmėms, įskaitant ir papildomą poreikį pareigūnų motyvacijos didinimui“.