Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 08 25

Profsąjungos pritartų senojo Darbo kodekso galiojimui, jei būtų sukurtas fondas

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovas remia svarstymus kol kas palikti galioti senąjį Darbo kodeksą, o naująjį palikti priimti kitos kadencijos Seimui. Tačiau Artūras Černiauskas siūlo į dabartinį kodeksą perkelti nuostatas dėl naujo fondo, iš kurio būtų mokamos išeitinės išmokos darbuotojams.
Artūras Černiauskas
Artūras Černiauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Jeigu būtų priimta tai, kas buvo sutarta komitete (Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete – BNS), tai būtų neblogai, kad būtų priimtas (naujasis Darbo kodeksas – BNS), bet mes visai nieko prieš, kad liktų senasis kodeksas, tik dėl vienintelio gaila – dėl papildomo išeitinių fondo“, – BNS sakė A.Černiauskas.

Atidėjus naujojo kodekso įsigaliojimą, nebūtų kuriamas išeitinių kompensacijų fondas. A.Černiauskas įtaria, kad darbdaviams senasis kodeksas būtų naudingas – jie sutaupytų apie 300 mln. eurų.

„Dabar, kai dalis socialinių įstatymų yra priimta, darbdaviai žaidžia žaidimą – kai jie (įstatymai dėl „Sodros“ pertvarkos – BNS) pradės galioti nuo 2017 metų, darbdaviai sutaupys lėšų, nes jiems socialinio draudimo įmoka „Sodrai“ sumažės (1 procentiniu punktu – BNS), o tas lėšas, kurias turėjo nukreipti į išeitinių ir nedarbo draudimo fondus, jie sutaupys. Paskaičiavus tai yra didelė suma – daugiau nei 300 mln. per metus“, – BNS teigė profsąjungų lyderis.

Pasak A.Černiausko, fondas būtų „nuėmęs įtampą tarp darbdavių ir darbuotojų“.

A.Černiausko nuomone, situaciją išgelbėti būtų galima, į dabartinį kodeksą perkėlus nuostatas dėl išeitinių išmokų iš fondo mokėjimo.

Jis taip pat pabrėžė, kad kodeksą palikus priimti naujam Seimui, jis gali dar labiau pakoreguoti įstatymą: „Sunku pasakyti, kokia bus Seimo dauguma...“.

Birželio pabaigoje Seimas nustatė papildomas išmokas ilgai vienoje darbovietėje dirbusiems atleistiems asmenims – už 5-10 metų darbą tokiems darbuotojams iš specialaus fondo, į kurį įmokas mokėtų darbdaviai, būtų skiriama vienos, už 10-20 metų – dviejų, o ilgiau – trijų vidutinių algų dydžio išmokos.

2017 metais darbdavių įmoka „Sodrai“ mažinama 1 procentiniu punktu (nuo 31 iki 30 proc.) – šio Seimo sprendimo prezidentė nevetavo. „Sodros“ netektis sieks 84 mln. eurų – ji būtų finansuojama iš valstybės biudžeto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs