Šis sprendimas sukėlė opozicijos bei dalies kauniečių nerimą: kadangi nebuvo nurodoma, kas bus keičiama, nerimauta, jog draustiniams gali kilti pavojus.
Savivaldybė teigė, kad kol kas priimamas tik sprendimas pradėti procedūras, kurių metu ir paaiškės, ką svarbu keisti, bei žadėjo, kad šiame procese galės dalyvauti ir visuomenė.
Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) Tyrimų skyrius yra skelbęs, jog draustinių planų koregavimas galėjo būti susijęs su Kauno mero Visvaldo Matijošaičio verslo interesais, nes vieno iš draustinių buferinėje zonoje bendrovė „Vici Investments“, kurios vienintelis akcininkas – V.Matijošaitis, įsigijo žemės ir prieš pat tarybos sprendimą užregistravo mažiausiai 15 sklypų.
Lampėdžių bendruomenė vasario pabaigoje kreipėsi į prokuratūrą, prašydami ištirti, ar priimant šiuos sprendimus nebuvo pažeisti teisės aktai.
Prokuratūra sprendimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones motyvuoja tuo, jog savivaldybė turi teisę rengti, keisti ar koreguoti kraštovaizdžio draustinių specialiuosius planus.
„Iš esmės šis sprendimas yra procedūrinis dokumentas leidžiantis pradėti Specialiojo plano koregavimo darbus, tačiau nenustatantis kokie darbai ir kokia apimtimi bus atliekami. Šiuo metu dar nėra parengtos ir patvirtintos planavimo darbų programos, todėl konkrečių Specialiųjų planų sprendinių, kurie bus koreguojami nurodyti, o tuo labiau įvertinti nėra galimybės. Taigi teigti, kad minimu Savivaldybės tarybos sprendimu yra pažeidžiamas viešasis interesas taip pat negalima“, – teigiama Kauno apygardos prokuratūros BNS antradienį atsiųstame komentare.
Prokuratūra taip pat pabrėžia, kad parengus ir patvirtinus sprendimus dėl planavimo darbų, privalomai atliekama vykdomų darbų institucinė priežiūra, sprendiniai bus viešinami, o suinteresuota visuomenė turės galimybę susipažinti su sprendiniais bei teikti pasiūlymus.
Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinis apima šių upių santaką ir slėnius. Į draustinio teritoriją patenka Lampėdžių miško parkas.
Veršvo kraštovaizdžio draustinis apima Veršvo upelio slėnį, jo erozinių raguvų šlaitus nuo Kalnų gatvės iki Maironiškių sankryžos.