„Teismo sprendimas suteikia vilties, kad valstybės interesas bus apgintas, o bet kokioms jėgoms, mėginančioms Lietuvos budrumą, vis dėlto bus nusiųstas signalas, jog valstybė nėra abejinga savo teritorijos apsaugai ir netoleruoja tokio tipo provokacijų“, – situaciją komentavo viena iš skundo teikėjų A.Bilotaitė. Pasak Seimo narės, labai gaila, kad žala Lietuvos įvaizdžiui jau padaryta pirmąja reakcija į šias separatistines peticijas – Valstybės saugumo departamento siūlymais nekreipti dėmesio ir prokuratūros atsisakymu pradėti tyrimą ten, kur tą akivaizdžiai reikėjo padaryti.
Teismo sprendimas suteikia vilties, kad valstybės interesas bus apgintas, o bet kokioms jėgoms, mėginančioms Lietuvos budrumą, vis dėlto bus nusiųstas signalas, jog valstybė nėra abejinga savo teritorijos apsaugai ir netoleruoja tokio tipo provokacijų.
Galutinėje ir neskundžiamoje nutartyje teismas nurodė, kad prokurorai netinkamai atliko tyrimą ir nepagrįstai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Prokurorai detaliai nenagrinėjo Seimo narių pateiktų faktinių aplinkybių, tinkamai nepatikrino Klaipėdoje registruotos viešosios įstaigos „Būkime vieningi“ ir susijusių asmenų galimai įstatymus pažeidžiančios veiklos.
Seimo nariai į prokuratūrą kreipėsi po to, kai viename iš interneto tinklalapių buvo paskelbta vieša informacija, kviečianti pasirašyti peticiją dėl Klaipėdos krašto įstojimo į Rusijos Federacijos sudėtį. Prokurorai tuomet atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą motyvuodami tuo, kad Lietuvos teritorinį vientisumą skatinama pažeisti nesmurtinėmis priemonėmis, o tokia veika, prokurorų vertinimu, nėra įstatymo pažeidimas.