„Aš savo baigiamojoje kalboje pabrėžiau, kad organizuotas juridinis asmuo turėtų atsakyti. Manau, kad tai bus vienas iš pagrindinių klausimų, kuriuos dabar nagrinėsime“, – 15min.lt pirmadienį sakė S.Verseckas.
Prokuroras iki šiol yra įsitikinęs, kad finansinę žalą valstybei turėtų atlyginti ne kaltinamieji, o pati Darbo partija, todėl, pasak jo, ir buvo teismo prašoma taikyti areštą partijos gautoms dotacijoms, bet ne kaltinamųjų turtui.
S.Verseckas pripažįsta, kad buvusio Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho veiksmai, kai jis prieš pat teismo sprendimą suskubo atsikratyti dalies valdomo turto – atsiėmė suteiktas paskolas, verslo bendroves perrašė vaikams – rodo, kad politikas gali bandyti išvengti atsakomybės.
„Jeigu jis iš milijonieriaus sugebės skurdžiumi tapti, tai įdomu bus. Viskas įmanoma, bet dėl to ir prašėme priteisti žalos atlyginimą iš Darbo partijos, o ne iš pačių kaltinamųjų“, – teigė prokuroras.
Nuosprendį Darbo partijos byloje ketina skųsti ir nuteistieji. V.Uspaskichą teisme gynė trys advokatai – du samdyti gynėjai ir vienas skirtas valstybės.
Vienas advokatų Vytautas Sviderskis BNS sakė, kad su kolega jau rašo skundą.
„Prašysim nuosprendį panaikinti dėl įvairių priežasčių“, – sakė V.Sviderskis.
Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o dabartiniam partijos vadovui Vytautas Gapšiui skirta daugiau nei 35 tūkst. litų bauda.
M.Liutkevičienės gynėjas advokatas Marius Zabita BNS sakė, kad taip pat rašo apeliacinį skundą.
„Mano manymu, skirta per griežta bausmė“, – sakė advokatas.
Pirmadienį susisiekti su V.Vonžutaitės ir V.Gapšio gynėjais BNS nepavyko.
Vilniaus apygardos teismas kaltinamuosius Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje yra įpareigojęs solidariai atlyginti kelis milijonus litų žalos valstybei.
Taip pat teismas pripažino V.Uspaskichą kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę. V.Vonžutaitė už grotų turėtų praleisti trejus metus.