Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį leido dviem savaitėms suimti kelių dešimčių milijonų eurų pasisavinimu įtariamą, savaitgalį sulaikytą buvusį investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo partnerį Šarūną Stepukonį. Apie tai BNS patvirtino teismo atstovas Giedrius Janonis.
„Ikiteisminio tyrimo teisėja prokuroro prašymą tenkino iš dalies ir leido įtariamąjį suimti 14 dienų, šį terminą skaičiuojant nuo įtariamojo sulaikymo dienos – tai yra nuo 2024 metų vasario 10 dienos“, – teigiama G.Janonio atsiųstame komentare.
FNTT nekomentuoja, ar tai reiškia, kad vyras pats savarankiškai atvyko į teisėsaugos instituciją.
Š.Stepukonio suėmimo terminas skaičiuojamas nuo šeštadienio, kai jis buvo suimtas FNTT patalpose Vilniuje, vykdant vasario pradžioje priimtą nutartį. Tarnybos atstovai nekomentuoja, ar tai reiškia, kad vyras pats savarankiškai atvyko į teisėsaugos instituciją.
FNTT: įtariamasis patalpintas į areštinę
Pranešimą apie tai pirmadienio pavakarę paviešino ir FNTT. Šiandien Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl labai didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, Vilniaus apylinkės teismas, iš dalies patenkinęs ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Europos deleguotojo prokuroro prašymą, Š.Stepukoniui skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 14 dienų.
FNTT pareigūnai Š. Stepukonį vasario 10 dieną 18.11 val., vadovaujantis BPK 123 str. ir vykdant Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, suėmė Tarnybos patalpose Vilniuje.
Atlikus būtinus procesinius veiksmus, įtariamasis buvo patalpintas į Vilniaus apskrities VPK areštinę, informuoja FNTT.
Atlikus būtinus procesinius veiksmus, įtariamasis buvo patalpintas į Vilniaus apskrities VPK areštinę, informuoja Tarnyba.
Prokuroras nemato pagrindo skųsti
Teismo leidimas suimti Š.Stepukonį gali būti apskųstas per 20 dienų Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.
Europos deleguotasis prokuroras Darius Karčinskas BNS sakė, kad prokuratūra prašė Š. Stepukonį suimti dviem mėnesiams, tačiau kol kas nemato pagrindo skųsti teismo sprendimo.
„Po dviejų savaičių, atlikę procesinius veiksmus, spręsime, ar suėmimo pagrindai neišnykę ir esant pagrindui kreipsimės dėl suėmimo termino pratęsimo. Tai numato Baudžiamojo proceso kodeksas“, – teigė prokuroras.
Prašymas pirmadienį buvo nagrinėjamas Vilniaus miesto apylinkės teisme, BNS patvirtino teismo atstovas.
Prašomo suėmimo laikotarpį ketinta įvardinti per teismo posėdį.
Įprastai prokurorai būna linkę prašyti griežčiausios kardomosios priemonės maksimaliam trijų mėnesių laikotarpiui.
Kaip žinoma, be teismo sankcijos prokurorų rankose kiekvienas sulaikytasis gali būti ne ilgiau nei 48 valandas – dviejų parų terminui pasibaigus, įtariamojo laisvė gali būti varžoma tik teismo patvirtintą terminą ir konkrečiai įvardintais motyvais.
Dešimtys milijonų eurų
Kaip pirmadienį pranešė 15min, daugiau nei 20 milijonų eurų pasisavinimu įtariamas buvęs „BaltCap“ fondo partneris Šarūnas Stepukonis – Lietuvos teisėsaugos rankose, jis sulaikytas prieš kelias dienas.
Tyrimą dėl pagrobtų „BaltCap“ fondo lėšų atlieka Europos prokuratūra.
Suėmimą privalo motyvuoti
Prašydami įtariamajam griežčiausios kardomosios priemonės, prokurorai gali motyvuoti tuo, kad būdamas laisvėje asmuo gali bėgti ir slėptis nuo tyrėjų ar teismo, taip pat trukdyti tyrimą atlikti arba netgi daryti naujas nusikalstamas veikas.
Sulaikytasis Š.Stepukonis pirmadienio popietę į teismo rūmus pristatytas nebuvo, svarstymas dėl jo suėmimo organizuojamas nuotoliniu būdu. Įprastai elektroninio formato posėdžiuose dalyvauja teisėjas, prokuroras, įtariamasis ir jo gynėjas. Fiziškai įtariamasis Š.Stepukonis šiuo metu yra kitoje teisėsaugos įstaigoje, iš kurios ir užtikrinamas nuotolinis vaizdo bei garso ryšys su teismu.
Prokuratūros prašymą dėl suėmimo Š.Stepukoniui skyrimo Vilniaus ikiteisminio tyrimo teisėjas gali tenkinti pilnai, iš dalies, arba taip pat motyvuotai atmesti. Kai teismas nepritaria įtariamojo suėmimui, paprastai tokiam asmeniui skiriamos kitos, kiek švelnesnės kardomosios priemonės.
Kokiais pagrindais argumentuojamas Š.Stepukonio suėmimas, bent kol kas neviešinama.
Teigiama, kad parvyko savo noru
„Verslo žinių“ naujienų portalo žiniomis, Š.Stepukonis šiomis dienomis pats savo noru grįžo į Lietuvą iš Ukrainos, kur pastaruoju metu buvo.
Teisėsauga buvo paskelbusi buvusio „BaltCap Infrastructure Fund“ partnerio paiešką.
Š.Stepukonio atžvilgiu atliekami du ikiteisminiai tyrimai, juos kontroliuoja Europos prokuratūra. Viename tyrimų jis yra pripažintas įtariamuoju dėl neteisėto daugiau nei 27 mln. eurų pasisavinimo.
Kitas, dar 2022 metais nutrauktas ikiteisminis tyrimas, susijęs su 3,9 mln. eurų pervedimu Š.Stepukoniui iš vienos Lenkijos įmonės už neva akcijų pardavimą, buvo atnaujintas praėjusią savaitę.
Šiuo metu sprendžiama, ar šiuos tyrimus sujungti. Abu juos atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Bent dalį pasisavintų pinigų Š.Stepukonis, spėjama, pralošė kazino. Teisėsaugos pareigūnai kol kas neatskleidžia, kokią sumą pralošė Š.Stepukonis, ir ar dalį pasisavintų pinigų jis tebeturi.
Daugiau informacijos teisėsauga žadėjo paskelbti vėliau pirmadienį.
Pirmasis apie Š.Stepukonio sulaikymą pranešė naujienų portalas 15min.