Vilniaus apylinkės teismas išteisinamąjį nuosprendį D.Ulbinaitės byloje paskelbė sausio 12-ąją, nenustatęs objektyvių duomenų, jog D.Ulbinaitė piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir atskleidė valstybės paslaptį.
Generalinė prokuratūra siūlė teismui D.Ulbinaitę pripažinti kalta dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo bei skirti jai 9 tūkst. 420 eurų baudą.
Ikiteisminis tyrimas dėl valstybės paslapties atskleidimo pradėtas 2013 metų spalį, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie Valstybės saugumo departamento (VSD) perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus.
Naujienų agentūros BNS vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė Semėnienė teismui atsisakė atskleisti informacijos šaltinį, pagal kurį buvo parengtas pranešimas apie VSD perspėjimus.
Perdavus bylą teismui, D.Ulbinaitė pasitraukė iš prezidentės komandos, tačiau po pirmos instancijos teismo išteisinamojo nuosprendžio vėl sugrįžo į atstovės spaudai pareigas.
D.Ulbinaitė: skundas man dirbti netrukdo
Tai, kad prokuroras nusprendė teikti apeliaciją, suteikia man papildomą galimybę iškelti klausimą dėl neteisėto tyrimo.
D.Ulbinaitė 15min.lt sakė, kad prokuroras turi tokią teisę: „Tai, kad prokuroras nusprendė teikti apeliaciją, suteikia man papildomą galimybę iškelti klausimą dėl neteisėto tyrimo. Tą ir padarysiu“.
Paklausta, ar nereikėjo palaukti paskutinės instancijos teismo sprendimo, ir tik po jo sugrįžti dirbti į prezidentūrą, D.Ulbinaitė pabrėžė, kad nuosprendžio apskundimas nepakeitė jos statuso ir dirbti jai netrukdo.
Teismas yra paskelbęs, kad šiame tyrime neteisėtai klausyta naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių.