Dešimtys protestuotojų 11 val. susirinko Katedros aikštėje. Išsirikiavę eilėmis jie patraukė Gedimino prospektu Seimo link, vėliau žadama grįžti mitinguoti V.Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rūmų.
Eisenos dalyviams rikiuojantis, įvyko susistumdymas. Portalo lrytas.lt teigimu, vienas renginį filmuojantis operatorius užkliuvo jo organizatorei Astrai Genovaitei Astrauskaitei, nes nepasitraukė. Moters teigimu, žurnalistas jai trenkė. Į konfliktą teko įsikišti policijos pareigūnams.
Katedros aikštėje susirinkę protestuotojai laikė plakatus, išreiškiančius ne vien nepasitenkinimą karantino suvaržymais, testais ir skiepijimu nuo COVID-19 (pavyzdžiui, su raudonai perbraukta švirkšto ir skiepų buteliuko nuotrauka ar teiginiu, kad PGR testai nėra skirti šiai ligai diagnozuoti), bet ir politiniais pareiškimais.
Plakatai taip pat ragino nenaikinti žodžio laisvės, smerkė „Šimonytės spaudimą Lietuvai“. Kiti skelbė: „Stop PIŠ (taip pašiepiamai vadinama premjerė Ingrida Šimonytė – red. past.) diktatūrai“, „Landsbergių šaika lauk iš Seimo“.
Ant vieno plakato buvo parašyta, kad „Algirdas Paleckis yra politinio susidorojimo auka“. Jis pats proteste irgi dalyvavo.
Žmonės taip pat mojavo Trispalve, Lietuvos istorine vėliava. Beje, dėvinčiųjų kaukes ar kitokias veido apsaugas buvo vienetai.
Demonstracijos – ir kitose šalyse
Protesto organizatoriais skelbiasi Vilniaus visuomenininkai, jį palaiko Lietuvos šeimų sąjūdis, organizavęs „Didįjį šeimų maršą“ sostinės Vingio parke.
Tarp jų yra ir skandalais išgarsėjusi (pavyzdžiui, apipylusi dažais „Laisvės kalvos“ maketą Lukiškių aikštėje), pernai į Seimą kandidatavusi mokytoja A.G.Astrauskaitė. Ši protesto akcija per pandemiją – jau ne pirma, jos suorganizuota.
A.G.Astrauskaitė renginiui skirtame puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ nurodė tokį renginio šūkį: „Stop Šimonytės Vyriausybės represijoms prieš Lietuvos žmones!“ Savo paskyroje ji dar išreiškė pasipiktinimą Lietuvon keliaujančiais „juodaodžiais musulmonais“.
„Pasakau aš, pasakyk Tu, kad mano, mano vaikų ir artimųjų kūnas yra neliečiamas! – rašė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja. – Gana propagandos, melo, gąsdinimų virusais, karantinais, policija, kariuomene ir tūkstantinėmis baudomis. Gana iš mūsų tyčiotis, gana trypti Lietuvos Konstituciją!“
A.G.Astrauskaitės įsitikinimu, Lietuvos valdžia pažeidžia du Konstitucijos straipsnius: 21-ąjį, kuris skelbia, kad „žmogaus asmuo neliečiamas“, „su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai“, ir
22-ąjį, kuris skelbia, jog „įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą“.
Ji taip apibendrino reikalavimus: „Už laisvę kvėpuoti, dirbti, gyventi be represinės valdžios sankcijų!
Už Lietuvos Konstitucijos suteiktas mums teises nedalyvauti medicininiuose bandymuose su sveikais žmonėmis!“
Anot pedagogės, tame galėtų dalyvauti, testuotis ir skiepytis tik savanoriai. O Vyriausybei ir Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui dėl „prievartinių „sąlygų“ sudarymo testuotis ir skiepytis, baudų skyrimo, žadamo nušalinimo nuo darbo, atleidimų iš darbo, Lietuvos Konstitucijos sulaužymo“ esą jau laikas atsistatydinti, kol neatstatydino sukilę žmonės.
Beje, šeštadienį panašios protesto akcijos organizuojamos ir kitose šalyse – vyksta „Pasaulinė demonstracija 3.0“.
Tūkstančiai prieš karantiną nusiteikusių protestuotojų šeštadienį susirinko dviejuose didžiausiuose Australijos miestuose, o Sidnėjuje po susirėmimų su policija dešimtys asmenų buvo sulaikyti. Žmonėms, nepatenkintiems jau mėnesį trunkančiu karantinu, išėjus į Sidnėjaus gatves, į policijos pareigūnus buvo svaidomi vazonai ir vandens buteliai.