„Jiems (Komisijai – BNS) niekas neužkliuvo, tiesiog mes prašome išlygos dėl struktūrinės reformos – socialinio modelio, todėl jie prašo paaiškinimų, ar gali duoti tą išlygą. Mes turime tik tokią informaciją, dar nėra jokio vertinimo, ir tai nieko nereiškia absoliučiai, nes jie vertins galutinai tuomet, kai nauja Vyriausybė pateiks biudžeto projektą“, – BNS sakė R.Budbergytė.
Pasak jos, svarbu, kad biudžeto projektas, kurį būsima nauja Vyriausybė ir Seimas turėtų koreguoti, nebūtų pablogintas.
„Dar ne laikas, jie tai padarys, kai bus nauja Vyriausybė. Mums reikėtų baimintis, kad nepadarytume blogiau negu dabar pateiktas biudžeto projektas. Mūsų siekis, kas bebūtų koalicijoje, tikrai prisilaikyti nustatytų reikalavimų, siekti mūsų vidutinio tikslo, nes gi svarbu, kokie rodikliai bus 2018 ir 2019 metais“, – tikino R.Budbergytė.
Finansų ministrės teigimu, ministerija dar negavo oficialaus EK kreipimosi – apie jį informavo Lietuvos finansų atašė Briuselyje.
Pasak viešai paskelbto Europos Komisijos kreipimosi, norima patikinimo, kad naujoji Vyriausybė kuo greičiau pateiks kitų metų biudžeto projektą bei patvirtins įsipareigojimus dėl tolesnio struktūrinių reformų įgyvendinimo.
„Mes siekiame patikinimų iš Lietuvos valdžios institucijų artimiausiomis dienomis, kad naujoji Vyriausybė kuo greičiau po to, kai pradės veiklą, pateiktų atnaujintą biudžeto projektą Komisijai ir Euro grupei ir jo kontekste patvirtintų savo įsipareigojimus tęsti struktūrinių reformų įgyvendinimą“, – rašoma EK laiške.
Lietuva ir Ispanija paprašytos pateikti atnaujintus biudžetus, nes abiejose šalyse vyksta naujos vyriausybės formavimo procesas.
Komisija pateikti paaiškinimus prašo ir Belgijos, Portugalijos bei Ispanijos. EK ypač susirūpinusi, kad Italija, Kipras bei Suomija nesilaiko Europos Sąjungos tikslų.
EK siekia iki pirmadienio patvirtinti arba atmesti biudžetų projektus, kuriuos euro zonos narės pateikė spalio viduryje.