Nors dar liepą pranešta, kad surinkti parašai dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu, šis klausimas Seimo plenarinių posėdžių salės iki šiol nepasiekė.
R.Karbauskis praėjusią savaitę kalbėjo, kad valdančioji koalicija ruošiasi tokiam balsavimui ir kad balsų tam pakaks. Tačiau kol kas jis nesako, kada konkrečiai ketinama pradėti parlamento vadovo atleidimo procedūrą.
Antradienio rytą Seime paklaustas, ar tai gali įvykti ketvirtadienį, jis teigė: „Negaliu atsakyti.“
Kai kurie politikai neoficialiai kalba, kad V.Pranckietį nuversti užsimojusio R.Karbauskio įkarštį galėjo apmaldyti baimė pralaimėti šį mūšį.
Esą už Seimo pirmininko atstatydinimą slaptame balsavime galimai nebalsuotų kai kurie Seimo LVŽS frakcijos nariai.
Be to, toli gražu neaišku, kaip balsuotų kitos frakcijos, taip pat – ir kai kurios valdančiosios. Pavyzdžiui, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS).
Į ginčus dėl postų neįsitraukia
LLRA-KŠS pirmininko Valdemaro Tomaševskio teigimu, situacija dėl Seimo pirmininko nėra aptarta. Politikas kartojo, kad klausimai dėl postų jo vadovaujamos partijos žmonėms yra neįdomūs.
„Mes vykdome naują politiką, naujos kokybės politiką. Mes nekalbame apie postus. Trejus metus mes dirbome be jokių postų, rėmėme gerus sprendimus, kad žmonėms duotų daugiau pinigų, stiprintų šeimos politiką. Šiandien panašiai elgiamės. Turime savo užduotis, planą, darbą, dirbame Seime ir Vyriausybėje. Į šituos ginčus dėl postų mes paprasčiausiai neįsitraukiame“, – tikino jis.
Turime savo užduotis, planą, darbą, dirbame Seime ir Vyriausybėje. Į šituos ginčus dėl postų mes paprasčiausiai neįsitraukiame.
Klausiamas, ar, jo nuomone, normalu, kad Seimui vadovauja politikas, nepriklausantis jokiai partijai, V.Tomaševskis aiškino, kad įvairių panašių situacijų mūsų valstybėje yra daugiau.
„Tačiau, vargu ar mūsų frakcija aštuonių žmonių tą situaciją gali kaip nors pakeisti. Kaip ir kitas, sakysime, mūsų šalyje kažkokias neigiamas situacijas. Kaip, sakysime, su liustracijos stoka. Mes dabar neturime Liustracijos įstatymo. Estija seniai jau padarė, kitos valstybės padarė, neturi problemų. Pas mus kažkas turi šitas visas bylas, kažką išslaptino, kažką šantažuoja.
Mes nuolat keliame šituos klausimus, bet nepraeina, kadangi yra didelis pasipriešinimas tų pačių konservatorių ir t.t. Tai mes puikiai suprantame, kad nuo mūsų šitų aštuonių balsų viskas nepriklausys“, – kalbėjo LLRA-KŠS lyderis, dar kartą pabrėždamas, kad į beprasmius ginčus dėl kadrų nesivels.
Mes puikiai suprantame, kad nuo mūsų šitų aštuonių balsų viskas nepriklausys.
Yra daug svarbesnių klausimų
Neatleidus V.Pranckiečio nebūtų vykdoma koalicinė sutartis, nes pagal ją Seimo pirmininko postas turi priklausyti Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.
V.Tomaševskis pabrėžė, kad nepasirašė jokių sutarčių dėl postų. Anot jo, tokia sutartis buvo pasirašyta dar prieš LLRA-KŠS prisijungiant prie valdančiosios koalicijos.
„Tai mes čia sau ir nesukame galvos per daug“, – tvirtino jis.
V.Tomaševskis sakė, kai bus priimti sprendimai, tada jie ir bus analizuojami. Jeigu klausimas bus įtrauktas į darbotvarkę, bus pateikti parašai, atlikta procedūra, tik tada LLRA-KŠS parlamentarai susirinks ir diskutuos.
„Mes net nepradėjome diskusijos, kadangi šitas klausimas per daug eskaluojamas. Yra daug svarbesnių klausimų“, – įsitikinęs V.Tomaševskis.
Mes net nepradėjome diskusijos, kadangi šitas klausimas per daug eskaluojamas. Yra daug svarbesnių klausimų.
Kartu jis teigė, kad LLRA-KŠS į koaliciją įstojo, kai buvo pasiektas susitarimas tarp trijų kitų partijų. V.Tomaševskis paminėjo, kad situacija dabar pasikeitė.
Seime iširo „Tvarkos ir teisingumo (Suvereni Lietuva)“ frakcija. Dėl to partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis dirba Mišrioje Seimo narių grupėje.
Klausiamas apie R.Žemaitaičio likimą parlamento vicepirmininko poste, LLRA-KŠS pirmininkas aiškino, kad jo partijos atstovai Seimui nevadovauja, neužima „pirmųjų postų“.
„Nors pagal kvotas mums priklauso komiteto pirmininko postas. Tai žiūrėsime, gal ir pasiūlysime savo atstovą. Tai šitas klausimas ne mums. Jeigu jis bus keliamas, tada mes nagrinėsime ir turėsime kažkokią poziciją. Arba apskritai pozicijos neturėsime, balsuosime laisvai.
Čia ne šitie klausimai, kur mes turime turėti kažkokią vieną nuomonę. Čia asmeniniai klausimai, jie susiję su asmeniškumu. Tai mes savo partijoje nepraktikuojame kažkokios vienos pozicijos ar asmeninių klausimų“, – kartojo V.Tomaševskis.
Čia asmeniniai klausimai, jie susiję su asmeniškumu. Tai mes savo partijoje nepraktikuojame kažkokios vienos pozicijos ar asmeninių klausimų.