Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 06 12 /11:51

S.Skvernelis ir R.Karbauskis prezidentės pranešime sau kritikos neįžvelgė

Valdantiesiems, nors ir dažnai nesutariantiems su prezidente Dalia Grybauskaite, jos metinis pranešimas paliko gerą įspūdį. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas, Seimo narys Ramūnas Karbauskis pranešimą įvertino kaip pozityvų, o valstybės vadovės kritikos sau pačiam jame neįžvelgė. Premjeras Saulius Skvernelis taip pat sakė, kad prezidentės pranešimas yra stiprus, akcentai sudėlioti teisingai.
Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

S.Skvernelis: labai stiprus pranešimas

„Pagrindiniai akcentai sudėlioti oriai, su labai aiškia argumentacija. Aš manau, kad tai yra stiprus pranešimas“, – žurnalistams po prezidentės kalbos sakė S.Skvernelis.

Premjeras sakė manantis, kad prezidentė sudėliojo taškus pagal paskutines metų aktualijas, labai aiškiai įvardijo darbus, kuriuos atliko kartu prezidentė, Seimas ir Vyriausybė, paminėjo sėkmės istorijas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

S.Skvernelis atkreipė dėmesį, kad pirmi žingsniai kovoje su korupcija buvo žengti būtent prieš devynerius metus, kai D.Grybauskaitė buvo pirmąkart išrinkta prezidente.

„Tarp sėkmės istorijų, manau, galima tebeminėti, nors galbūt minoriškai nuskambėjo, apie politinį apsivalymą, korupcijos bylas. Tai yra neišvengiama. Tikrai reikia paminėti, kad, matyt, lūžis arba pirminiai žingsniai yra padaryti galbūt prieš devynerius metus, kalbant apie kovą su oligarchija ir korupcija.

Tikrai reikia paminėti, kad, matyt, lūžis arba pirminiai žingsniai yra padaryti galbūt prieš devynerius metus, kalbant apie kovą su oligarchija ir korupcija.

Ir tas apgailestavimas, kad tiek ilgai reikėjo laukti, na, nieko nepadarysi. Teisiniai procesai nėra paprasti ir lengvi“, – sakė S.Skvernelis.

Pasak premjero, prezidentė sudėliojo akcentus ir gynyboje bei užsienio politikoje, kur, anot jo, situacija tikrai nėra lengva. S.Skvernelis sakė besidžiaugiantis ir tuo, kad prezidentė atkreipė dėmesį į Vyriausybės struktūrines reformas ūkio, švietimo, sveikatos priežiūros srityse, kur, anot jo, Vyriausybė pradėjo nelengvus, bet reikalingus darbus.

Paklaustas, ar nepasigedo prezidentės kritikos sau pačiai, premjeras sakė nemanantis, kad metinis prezidentės pranešimas turėtų būti siejamas su savikritika. Anot jo, svarbiausia, kad metinis pranešimas apžvelgtų svarbiausias valstybės gyvenimo sritis.

Paklaustas, ar prezidentės raginime neieškoti vakarykštės dienos už rytinės sienos ir išlaikyti užsienio politikos kryptį įžvelgė kritiką savo ankstesniems pasisakymams apie norą gerinti santykius su Rusija, S.Skvernelis atsakė neigiamai.

„Aš manau, kad čia galbūt yra skirta tiems politikams, kurie realiai darė žingsnius deklaruodami viena, bet realiai darė žingsnius, kad atsirastų atominė Astrave, buvo kolaboruojama su Baltarusija, darė arba nieko nedarė kad būtų ta sinchronizacija laiku. Nors buvo sakoma, kad mes už energetinę nepriklausomybę, bet realiai niekas nebuvo daroma. Toliau visi strateginiai ir energetiniai projektai, kuriuos iš esmės įgyvendino ši ir praeita Vyriausybės. Tikrai mums nereikia ieškoti kitų draugų, mes draugus turime, bet priešų taip pat nereikia ieškoti ten, kur jų nėra“, – sakė S.Skvernelis.

D.Grybauskaitės kritikai dėl žemės ūkio sektoriaus premjeras sakė pritariantis, bet teigė, kad tokia situacija susiklostė valdant buvusioms valdžioms.

„Pripažįstu, kad tai yra pagrįsta kritika. Tie stambūs ūkininkai, pažiūrėkite, kada jie atsirado, tai irgi praėjusių dešimtmečių rezultatas. Tie saugikliai kurie šiandien sudėti, kalbant apie koncentraciją galimo įsigijimo 500 hektarų, šiandien tokių galimybių nėra. Dabar mes turime vėlgi klaidas taisyti iš praeities, kur buvo paliktos spragos“, – sakė S.Skvernelis.

R.Karbauskis: prezidentė pasisakė pozityviai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, nors pastaruoju metu ėjo į atvirą konfliktą su šalies vadove ir net pareiškė, kad nesilankys prezidentūroje tol, kol joje dirbs D.Grybauskaitė, taip pat kalbą įvertino pozityviai.

„Labai pozityvus buvo pasisakymas. Iš tikro po praėjusio pasisakymo, kuris buvo Vyriausybei ir Seimo daugumai kritiškas, šitas buvo daugiau globalinis, ir šnekėjo apie tokius bendražmogiškus dalykus, apie mūsų visuomenę, bendruomenę. Aš sakyčiau, kad mes labai palankiai sutikom šitą pranešimą ir aš tikiuosi, kad mes bendru darbu vis dėlto pasieksime tai, kas ir buvo minėta prezidentės pasisakyme, kad Lietuvos žmonių gyvenimas gerėtų“, – taip Seime žurnalistams D.Grybauskaitės metinį pranešimą komentavo R.Karbauskis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Paklaustas, kaip vertina prezidentės kritiką žemės ūkio sektoriui ir tai, kad kritikoje netiesiogiai kaip asmuo, pamiršęs deklaruoti sandorius, buvo pamintas ir jis, R.Karbauskis atsakė, kad nėra tikras, jog D.Grybauskaitė omenyje turėjo būtent jį.

„Aš nesu tikras, kad aš minimas šitoje vietoje. Bet jeigu šnekėti apie savo ir kitų atsakomybę, niekas jos nesikrato. Kiekvienas žmogus atsakingas už tai, ką jis daro, bet tai niekaip su žemės ūkiu nesusiję, be abejonių. O šnekant apie žemės ūkio sritį, tai, aišku, yra sausra, yra labai sunkus metas Lietuvos žemdirbiams, ir tikiuosi, kad mūsų bendra malda mes padėsime daugiau lietaus“, – sakė R.Karbauskis.

O šnekant apie žemės ūkio sritį, tai, aišku, yra sausra, yra labai sunkus metas Lietuvos žemdirbiams, ir tikiuosi, kad mūsų bendra malda mes padėsime daugiau lietaus.

Paklaustas, kaip gali bendrai dirbti su prezidente, jei žada į prezidentūrą nekelti kojos, „valstiečių“ pirmininkas atsakė, kad visi įstatymai, kuriuos pateiks prezidentūra, bus svarstomi ir priimami, kiek jie bus nukreipti žmonių gerovei gerinti.

„Nieko asmeniško nėra ir niekada nebuvo, o klausimas kitas, ką ir pasakė prezidentė – tikrai daugelis žmonių yra nudegę tame procese, ir galbūt kartais teisinga prisiimti tam tikrą atsakomybę, kurios galbūt ir nesinori kartais prisiimti. Ir aš, ir bet kuris kitas už tai, ką esame padarę gyvenime, turime prisiimti atsakomybę. Manau, kad prezidentei galioja lygiai tas pats“, – sakė R.Karbauskis.

Kalbėdamas apie bendrą darbą, R.Karbauskis atkreipė dėmesį, kad, pavyzdžiui, Alkoholio kontrolės įstatymą D.Grybauskaitė pasirašė, pažymėjo, kad taip ji prisiėmė dalį atsakomybės ir šį sprendimą galima laikyti bendru Seimo ir Prezidentūros sprendimu.

„Bendradarbiavimas yra pastovus. Mūsų premjeras kiekvieną savaitę susitinka su prezidente, Seimo pirmininkas taip pat. Tas darbas vyksta, aš nemanau, kad kiek nors vienas ar kitas klausimas gali turėti įtakos ar kad Kultūros komiteto pirmininko pareiškimas koks nors gali turėti įtakos valdžių bendradarbiavimui. Tai tikrai niekaip negali pakenkti tam darbui, kuris yra mūsų bendras“, – sakė R.Karbauskis.

V.Pranckietis nepritaria prezidentės kritikai Seimui

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, paklaustas, kaip vertina frazę, kad Seimas „tampa pasikėsinimų į žmonių laisvę ir demokratiją šaudykla, iš kurios pokši vien drausti ir bausti“, sakė, kad Seimas daro ir daug gerų darbų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

„Ten gražus palyginimas, kad šaudykla, bet nevienareikšmiškas. Aš manau, kad mes dažniausiai matome tą šaudyklinę pusę, bet nematome visų gerų darbų, kuriuos padarome ir kurie įstatymai yra priimami, kurie reikalingi Lietuvai, bet apie juos atsiliepimų būna daug mažiau. Vyriausybė dirba labai kryptingai, bet tie veiksmai yra matomi mažiau“, – žurnalistams sakė V.Pranckietis.

Nesutiko Seimo pirmininkas ir su prezidentės žodžiais, kad „selektyvi parlamentinė kontrolė didina neteisybės jausmą“. Jo teigimu, būtent pastarasis Seimo tyrimas parodė, kad einama teisinga kryptimi.

„Mes visada turime tirdami kažkokį konkretų tikslą. Tai konkretus tikslas negali būti visa apimantis, jis turi būti skirtas kažkuriai krypčiai. Ir jei tame matome selektyvumą, tai tada turbūt iš vienos pusės yra kalbama, kad per daug tiriame, bet iš kitos pusės, jei tik selektyvu, reiškia, apimti reikia daugiau, reikia daugiau tyrimų“, – sakė V.Pranckietis.

Apie prezidentės kritiką Seimo darbotvarkės perpildymui „erotikos apibrėžimais ir medžiokle su lankais ar ne ta uniforma aprengtais žaisliniais kareivėliais“ V.Pranckietis sako, kad kai kurie į darbotvarkę patenkantys klausimai išties yra pertekliniai, todėl jų darbotvarkėje nebelieka.

„Yra labai daug svarbių klausimų. Ir mes turbūt socialinius klausimus spręsdami, kariuomenės finansavimą spręsdami, švietimo sistemos, sveikatos apsaugos sistemos klausimus, tai yra labai svarbūs ir kiekvienam žmogui artimi klausimai. Manau, kad tuos sprendimus mes tik matome silpniau“, – sakė V.Pranckietis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais