Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2019 10 30

R.Karbauskis siūlo grąžinti prievolę politikams deklaruoti susitikimus su lobistais

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis siūlo į Lobistinės veiklos įstatymo projektą grąžinti prievolę politikams deklaruoti susitikimus su lobistais.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Valstiečių“ seniūnas R.Karbauskis registravo siūlymą Seimo posėdžių sekretoriate, Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui (VVSK) prieš keletą savaičių nusprendus tokią Teisingumo ministerijos pasiūlytą nuostatą išbraukti iš projekto. VVSK vadovauja R.Karbauskio vadovaujamos frakcijos atstovė Guoda Burokienė. Jos vadovaujamas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas pateikė bent tris įstatymų pataisas, kurios vienaip ar kitaip paslėps nuo visuomenės duomenis apie politikus.

„Kryžminis lobistinės veiklos deklaravimas, kai vykdytą lobistinę veiklą deklaruoja tiek lobistas, tiek ir lobistinės veiklos adresatas, pvz. politikas, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, yra reikšmingas siekiant užtikrinti teisėkūros procesų skaidrumą“, – registruotą siūlymą paaiškina R.Karbauskis.

Pagal jo registruotą variantą, susitikimus su lobistais turėtų deklaruoti prezidentas, Seimo nariai, premjeras, ministrai ir viceministrai, Vyriausybės ir ministerijų kancleriai, politinių partijų vadovai, merai, savivaldybių tarybų nariai, administracijų direktoriai ir jų pavaduotojai.

2019 metų pavasarį 63 parlamentarai paskelbė informaciją apie 530 susitikimų, kai 2018 metų rudenį – 82 parlamentarai 737 susitikimus.

Politikus įpareigoti deklaruoti susitikimus su lobistais siūlo naujos redakcijos Lobistinės veiklos įstatymo projektą parengusi Teisingumo ministerija.

Svarstydamas projektą Seimo VVSK išbraukė argumentuodamas biurokratijos našta.

Kritikai reagavo, kad išbraukus nuostatą dėl susitikimų deklaravimo svarstomas įstatymas neturės prasmės.

Su korupcija kovojančios nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas tuomet teigė, kad atsisakydami šios idėjos komiteto nariai „iš esmės nubraukė savo kolegų dvejų metų darbo rezultatus ir išmetė įstatymo projektą į šiukšliadėžę“.

„Tai, kas liko šiame kompromisiniame projekte, mažai kuo skiriasi nuo dabartinio įstatymo, o jis, kaip prisipažįsta patys politikai, neveikia“, – BNS teigė nevyriausybininkas.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus rugsėjį paskelbta analizė parodė, kad šių metų Seimo pavasario sesijos metu ketvirtadaliu sumažėjo parlamentarų, skelbiančių, su kokioms interesų grupėmis ar lobistais jie susitinka.

2019 metų pavasarį 63 parlamentarai paskelbė informaciją apie 530 susitikimų, kai 2018 metų rudenį – 82 parlamentarai 737 susitikimus.

Daugiausiai apie savo veiklą informavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Virginija Vingrienė, Virginijus Sinkevičius ir Kęstutis Mažeika, Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos