2019 01 17 /14:00

R.Masiulis A.Vaitkų nušalino nuo visų sprendimų, susijusių su LVŽS parėmusiais verslininkais

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis ketvirtadienį susitiko su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi Arvydu Vaitkumi. Anot ministro, A.Vaitkus pats paprašė jį nušalinti nuo bet kokių sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai planuoja dalyvauti rinkiminėje kampanijoje, ką ministras ir padarė.
Rokas Masiulis
Rokas Masiulis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Šiandien susitikau su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi Arvydu Vaitkumi. Abejonių dėl valstybės įmonės vadovo skaidrumo bei etikos standartų laikymosi negali būti. KVJUD vadovas man įteikė prašymą nušalinti jį nuo visų sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai planuoja dalyvauti rinkiminėje kampanijoje. Šį prašymą tenkinu nedelsdamas. A. Vaitkus taip pat nuo rytdienos (penktadienio – aut.) išeina atostogų“, – teigiama 15min skirtame ministro komentare.

Jame pabrėžiama, kad ministras iškėlė klausimą uosto direkcijos valdybai dėl skaidrumo ir nešališkumo principų valstybės įmonėje užtikrinimo.

A.Vaitkus yra LVŽS partijos kandidatas į uostamiesčio merus. Jis anksčiau yra sakęs, kad dėl to visą vasarį ketina būti atostogose.

Po trečiadienį paskelbto LRT tyrimo paaiškėjo, kad su R.Karbauskio baltarusiškų trąšų verslu susiję verslininkai paaukojo lėšų LVŽS.

Tačiau ne mažiau skandalinga ir tai, kad A.Vaitkus į šios partijos kandidatų Klaipėdoje gretas atsivedė įmonių, vystančių verslą Klaipėdos uoste, vadovus. 15min jau rašė, kad verslininkai pinigais parėmė A.Vaitkaus kandidatų sąrašą, kuriame patys kandidatuoja.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arvydas Vaitkus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arvydas Vaitkus

Konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis ketvirtadienį kreipėsi į susisiekimo ministrą ir paprašė pareikšti poziciją dėl situacijos Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste.

Parlamentarai pareiškė, kad atskiro dėmesio nusipelnė žinia, kad LVŽS kandidatu į Klaipėdos miesto merus iškėlė A.Vaitkų.

„Minėtos įmonės naudojasi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto infrastruktūra, taigi jų verslo sėkmė ir verslininkų pelnai tiesiogiai priklauso nuo uosto. Panašu, kad susidaro situacija, kada Klaipėdos uoste veikiančios įmonės per finansinę paramą LVŽS rinkiminei kampanijai ir per tų įmonių atstovų dalyvavimą su šia partija savivaldos rinkimuose gali „nusipirkti“ Klaipėdos miesto valdžią, kuri vėliau būtų palanki toms įmonėms. Tai reiškinys, kurį populiariai galėtume vadinti „legalizuota korupcija“ ir šioje schemoje matomi dalyvaujantys tiek valdančiosios LVŽS įtakingi atstovai, tiek strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktorius A.Vaitkus“, – pažymi Seimo narys A.Ažubalis.

Parlamentarai paprašė ministro nedelsiant įvertinti, ar nacionalinio jūrų uosto generalinis direktorius šioje situacijoje gali toliau atlikti vadovo pareigas, kai uoste dirbančių įmonių savininkai ir vadovai su šeimų nariais deklaruoja tiesiogiai jam suteikę paramą ir ar tokia parama suderinama su darbu strateginėje valstybės įmonėje.

Kita konservatorė Gintarė Skaistė ketvirtadienį kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydama pradėti tyrimą dėl galimai supainiotų A.Vaitkaus viešųjų ir privačių interesų.

„Vakar žiniasklaidoje atskleista informacija, kad tiesiogiai nuo valstybinės įmonės vadovo sprendimų priklausomi uoste dirbantys ir tiesioginius verslo interesus turintys prieštaringos reputacijos verslininkai maksimaliomis piniginėmis sumomis parėmė Arvydo Vaitkaus vedamą sąrašą Klaipėdos miesto savivaldos rinkimuose. Kitaip tariant, nuo A.Vaitkaus tarnybinių pareigų atlikimo valstybinėje įmonėje priklausomi verslininkai remia finansiškai A.Vaitkaus privatų interesą būti išrinktam į miesto tarybą. Tokia padėtis viešųjų ir privačių interesų derinimo požiūriu, mano nuomone, sukuria akivaizdų interesų konfliktą, kai naudojamasi tarnybine padėtimi“, – teigė G.Skaistė.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė trečiadienį išplatintame pranešime rašo, kad kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydama jos, kaip kompetentingos institucijos, visuomenei pateikti informaciją apie tai, kokie subjektai ir kokioms aplinkybėms esant gali teisėtai paaukoti partijai rinkimų laikotarpiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs