Po susitikimo su Lietuvos ir Vilniaus policijos vadais R.Šimašius feisbuke pasidalijo, ko prašė policijos, tai esą buvę trys dalykai.
„Kad būtume labiau užtikrinti dėl eismo reguliavimo keliose kritinėse miesto vietose piko metu, nes kartais pareigūnai dingsta netikėtai (dėl staiga atsiradusių darbų, aišku) ir tada kyla problemos. Kai ten dirba profesionalūs pareigūnai, vilniečiams sutaupoma daug laiko“, – taip atrodė pirmasis.
Antrasis susijęs ir su pastarųjų metų pokyčiais Vilniaus gatvėse – naujai įrengtais žiedais, kuriuos keiksnoja ne vienas vairuotojas.
„Kad vairavimo mokymuose ir egzaminuose labiau būtų akcentuojamos taisyklės, kaip judėti žiedu. Matome, kad didelė dalis nusiskundimų, jog „tie nauji žiedukai“ neva blogi, yra ne apie žiedukus, o apie kelių eismo taisyklių nežinojimą bei klaidingus įsitikinimus.
Kelių eismo taisyklės leidžia (!) ant jų užvažiuoti ir tie žiedai netgi sąmoningai mūsų taip padaryti, kad ant jų, o ne ant bortų šone, be problemų sklandžiai užvažiuotum, jei dėl mašinos gabaritų ar kitų aplinkybių reikia.
Beje, labai padėkojau, kad įsiklausyta į mano ankstesnius prašymus ir vaikai vis daugiau edukuojami apie pėsčiuosius ir dviratininkus – čia Vilniaus aktualija“, – rašė meras.
Trečiasis ir paskutinis punktas irgi apie pastarojo meto aktualijas: „Suprasdamas, kad kartais mes žinome mažiau nei pareigūnai, visgi atkreipiau dėmesį, kad istorijos su žolės rūkytojų gaudymu dažnai atrodo neskaniai – ar su barų kontrole, ar su atskirų asmenų sulaikymu.
Tai čia reiktų daugiau subtilumo arba daugiau aiškumo visiems, kas ir kodėl vyksta.“
Meras teigė, kad su policijos vadovais aptarė ir kitus reikalus – gatvių dizainą, sovietmečio statybos gyvenamųjų rajonų saugumo jausmo didinimą, pirmiausia sukuriant aiškesnes ribas tarp viešos ir kaimyniškos erdvės, vaikų saugumą, tvarką renginiuose bei "bendrą svajonę bei tikslą, kad Vidaus reikalų ministerijos IT sprendimai leistų užtikrinti, kad bauda kelių eismo pažeidėjus pasiektų ne po kelių mėnesių, o po kelių minučių".