Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 04 03 /2020 04 04

R.Šimašius piktinasi, kad liepta uždaryti 2 iš 3 mobilių patikros punktų, SAM praneša, kad jie uždaromi dviem dienoms

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius penktadienio vakarą feisbuke pranešė, kad sostinei liepta uždaryti du iš trijų mobilių patikros punktų, o likusio darbo laiką sutrumpinti iki 6 valandų per parą. Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis Žukauskas žurnalistams pranešė, kad sveikatos apsaugos ministro raštą apie mobiliųjų punktų atnaujintą darbo tvarką gavo jau po 21 valandos. Pranešama, kad bet kurioje savivaldybėje galės veikti tik po vieną patikros punktą, tiesa, tokia tvarka galios tik dvi dienas.
Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Dar vienas naktinis ministro sprendimas.

Padėtis tiek smarkiai gerėja, kad mums liepė uždaryti du iš trijų mobilių punktų, o vieno laiką sutrumpinti tik iki 6 valandų, t.y., iki 36 mėginių per dieną.

Pajėgumai nustatyti vienodi bet kokio dydžio savivaldybėje. Vilniuje buvome pasiruošę padvigubinti, o teks sumažinti daugiau nei 10 kartų.

Tris savaites buvau įkyrus testavimo problemų kėlėjas ir sprendimų siūlytojas, į kuriuos pradėta reaguoti tik premjerui įsikišus prieš savaitę. Tai dabar gal aš jau nebekomentuosiu to trynimo ir stabdymo vykusio per tą laiką, ir kodėl iki to prisigyventa...“, – rašo Vilniaus miesto meras.

Išplatintame A.Verygos sprendime keičiama kovo 27 dieną nustatyta mobiliųjų patikros punktų darbo organizavimo tvarka.

Nurodoma, kad savivaldybėje turi veikti ne daugiau, nei vienas mobilus patikros punktas, o šio darbo laikas bus vos 6 valandos per dieną.

Sprendime taip pat rašoma, kad asmenys mobiliajame patikros punkte turės būti aptarnaujami ir tikrinami ne dažniau, nei kas 10 minučių.

Nauja, penktadienio vakarą A.Verygos patvirtinta tvarka įsigalioti turėtų nuo pirmadienio, balandžio 5 dienos. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) išplatintame pranešime pranešama, kad tokia tvarka galios tik dvi dienas, balandžio 5 ir 6.

Taip daroma siekiant subalansuoti paimtųjų ėminių ir atliktų tyrimų kiekius. Pasieniuose dirbančių mobilių komandų darbas nesikeis – imti mėginių jie vyks kada reikia, ir kiek reikia.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad siekdama ištirti kuo daugiau žmonių dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), sukūrė platų mobilių punktų tinklą. Tačiau laboratorijų pajėgumų didinimas tiesiogiai ir beveik vien tik susijęs su technologijomis, o jas prognozuoti yra gerokai sudėtingiau nei suburti žmones veiklai naujame mobiliame punkte. Dėl šios priežasties vis dar išlieka tyrimo laukiančių ėminių „perviršis“, t. y. ėminių buvo paimta daugiau, nei tuo metu laboratorijos galėjo jų ištirti.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kiek anksčiau penktadienį pranešė, kad kai kurių mobiliųjų patikros punktų darbas dėl susikaupusių neištirtų mėginių bus ribojamas. Nors laboratorijos tyrimų apimtis padidino iki 2,8 tūkst. per parą, išaugus ir ėminių skaičiui, neištirtų mėginių padaugėjo maždaug tūkstančiu – iki 3,2 tūkstančio, o ėminių galiojimo laikas ribotas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos