Tai jis sakė BNS komentuodamas Valstybės saugumo departamento teiginius, kad po Eligijaus Masiulio sulaikymo verslo koncernas „MG Baltic“ siekė, jog Liberalų sąjūdžio lyderiu taptų Vitalijus Gailius.
Paklaustas, ar sieks šiuos politikus pašalinti iš partijos, ar pats išeis iš partijos, R.Šimašius atsakė, kad sprendimus priims pasitaręs su bendražygiais, pirmiausia – su parlamentare Aušrine Armonaite.
„Nematau bendros ateities su pažymoje minimais žmonėmis, kurie minimi kaip veikę koncerno naudai ir prieš mane, ir prieš Aušrinę Armonaitę, ir partiją bendrai“, – BNS ketvirtadienį sakė R.Šimašius.
„Kalbu pirmiausia apie Vitalijų Gailių, bet Petro Auštrevičiaus vaidmuo taip pat yra labai įdomus. Visos istorijos ir partijos viduje, ir nacionaliniu mastu, ir Vilniaus viduje matyti žymiai aiškesnėje šviesoje“, – teigė politikas.
VSD rašte parlamentinį tyrimą atliekančiam Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) V.Gailius vadinamas koncerno vadovams parankiu asmeniu, teigiama, kad juos siejo asmeniniai ryšiai.
Ši VSD rašto dalis prieš kelias savaites pateiktoje informacijoje buvo užtušuota kaip slapta, bet praeitą savaitę buvo išslaptinta ir pateikta NSGK.
Tuometinis liberalų lyderis E.Masiulis dėl įtarimų kyšio ėmimu buvo sulaikytas 2016 metų gegužę.
VSD teigimu, dėl to koncerno vadovai „iš dalies prarado LLS (Liberalų sąjūdžio) kontrolę, todėl buvo priversti imtis veiksmų, t.y. pasirinkti kitą sau parankų asmenį, kuris pakeistų E.Masiulį“.
„Buvo pasirinktas V.Gailius, su kuriuo, VSD duomenimis, R.Kurlianskis ir T.Dapkus palaiko santykius nuo 2011 metų. Nuo 2013 metų buvo bendraujama artimai – V.Gailius gaudavo informacinį palaikymą, be to, sustiprėjo jo ir MG atstovų asmeniniai ryšiai“, – teigiama rašte.
„Pažymėtina, kad po E.Masiulio sulaikymo V.Gailiaus ir R.Kurlianskio kontaktai nutrūko (tikėtina, dėl reputacinės rizikos), tačiau iš karto prasidėjo aktyvūs V.Gailiaus kontaktai su T.Dapkumi“, – nurodo VSD.
Anot rašto, 2016 metų birželį T.Dapkus – tikėtina, su R.Kurlianskio pagalba – padėjo formuoti V.Gailiui politinę strategiją, ieškoti kompromituojančios informacijos prieš jo konkurentus partijoje.
„(...) buvo pradėta formuoti nuomonė, kad V.Gailius nėra susijęs su LLS skandalu, jis tapo vienu pagrindinių T.Dapkaus laidų herojų, t.y. didinamas V.Gailiaus žinomumas ir populiarumas“, – rašoma rašte.
VSD teigimu, T.Dapkus teikė V.Gailiui informaciją apie Aušrinę Armonaitę bei kitus partijos narius, kurstė P.Auštrevičių reikšti nepasitikėjimą Remigijumi Šimašiumi. Rašte cituojama ir T.Dapkaus žinutė: „panašu, kad Remigučiui laikas trauktis“.
„T.Dapkus siekė suformuoti žurnalistams neigiamą nuomonę apie visus V.Gailiaus konkurentus – A.Armonaitę, E.Gentvilą, R.Šimašių“, – teigiama rašte.
A.Armonaitė: taip, kaip yra, likti negali
„Šiandien žiniasklaidoje pasirodžiusi užtušuotos Valstybės saugumo departamento pažymos dalis atskleidė, jog buvau pasirinkta taikiniu. VSD teigimu, apie mane buvo formuojama neigiama nuomonė ir ieškoma kompromituojančios informacijos. Taip galimai veikė ne kokie nors politiniai konkurentai, o politiniai BENDRAŽYGIAI. Tai juodu ant balto parašyta saugumo departamento pažymoje“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo politikė.
Seimo narė teigia nemananti, kad buvo taikinys asmeniškai, galbūt daugiau jos atstovaujama idėjinė liberali politinė kryptis liberalų partijoje.
„Vyksta sostų karai ir tame chaose svarbiausia išsaugoti liberalios politikos kryptį. Jokių staigių veiksmų kol kas nedarau, man svarbūs mano bendražygiai, kurie tiki laisvės idėjomis. Kartu priimsime sprendimą, kaip eiti į priekį. Bet pasakysiu atvirai – taip, kaip yra dabar, likti negali“, – rašo ji.
Po E.Masiulio sulaikymo V.Gailius du kartus kandidatavo į Liberalų sąjūdžio pirmininkus, bet abu sykius pralaimėjo.
2016 metų birželį partijos lyderiu buvo išrinktas R.Šimašius, 2017 metų gruodį – E.Gentvilas.
R.Šimašiaus teigimu, paviešinus šią informaciją tapo akivaizdu, kad jis buvo nepatogus įtakos grupėms Lietuvoje, Vilniuje, ir Liberalų sąjūdyje.