RTK administracijos direktorius Nerijus Maliukevičius BNS sakė, kad komisija turėtų patarti jau padarytus ir planuojamus žingsnius.
„Aš nemanau, kad bus priimta kažkokių sprendimų, nes čia reikia tyrimus padaryti, ekspertų išvadas gauti (...). Tai nėra per vieną dieną padaroma“, – sakė N.Maliukevičius.
Melagingi faktai apie 1991 metų sausį įvykdytą sovietų agresiją paskelbti spalio 4 dienos propagandinėje laidoje „Žmogus ir įstatymas“. Laidoje buvo interviu su Vilniaus televizijos bokštą šturmavusios grupės „Alfa“ tuometiniu vadu Michailu Golovatovu ir kitais pašnekovais, kurie neigė buvus kariškių ataką.
1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei šturmuojant televizijos bokštą žuvo 13 Lietuvos laisvės gynėjų, tarp jų viena mergina – Loreta Asanavičiūtė, kuri pateko po tanko vikšrais ir mirė ligoninėje. Į medicinos įstaigas kreipėsi 580 nukentėjusiųjų.
Tyrimą pradėjusi RTK antradienį pareikalavo kanalo paneigti laidoje paskleistą melą apie Sausio 13-ąją ir atsiprašyti Lietuvos piliečių.
„Pirmąjį Baltijos kanalą“ valdančio holdingo vadovė Lietuvoje Jolanta Butkevičienė antradienį viešai atsiprašė dėl melagingos laidos apie Sausio 13-osios įvykius, pavadinusi šį įvykį provokacija.
Tyrimą žadėjo pradėti ir Latvijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba, nes kanalas registruotas Latvijoje.
Po minėtos laidos vienas iš kabelinės televizijos operatorių „Cgates“ sustabdė Pirmojo Baltijos kanalo retransliavimą. „Cgates“ vadovas Paulius Dambrauskas BNS antradienį sakė, kad po RTK trečiadienio posėdžio spręs, ar atnaujinti šio kanalo retransliavimą.