„Jau yra faktas, kad nauja Lietuvoje sparčiai plintanti pietinė vabzdžių rūšis, maldininkas, Pajūrio regioniniame parke veisiasi. Vos prieš keletą valandų aptiktas jaunas, neskraidantis individas (nimfa) čia atskristi negalėjo, nebent išsiristi iš čia padėto kiaušinio“, – rašoma Pajūrio regioninio parko paskyroje „Facebook“.
Parko specialistai teigia, kad kai aptinkamas skraidantis individas, apie veisimosi faktą toje vietoje galima tik kelti hipotezes. „O čia faktas, Nemirsetoje va išsirito ir gerai paaugo“, – priduriama įraše.
Europinis maldininkas (Mantis religiosa) pirmą kartą Lietuvoje aptiktas 2008 metais.
Penki suaugę vabzdžiai anuomet buvo pastebėti rugpjūčio mėnesį įvairiose Vilniaus miesto vietose, viena nuo kitos nutolusiose per 1–5 kilometrus.
2010 metais jau užregistruota keliolika pranešimų apie šį vabzdį – iš Vilniaus, Kauno, Rytų ir Pietų Lietuvos. 2013-aisiais viena patelė stebėta Čepkelių rezervate.
Arčiausiai Lietuvos natūraliai europinis maldininkas gyvena gerai įšilusiose pievelėse, pušynų pakraščiuose Lenkijoje. Dar XVIII amžiuje ši rūšis gyveno prie Varšuvos ir buvo nurodoma kaip nereta. Tačiau pastaraisiais metais situacija pasikeitė – dabar ji nyksta ir yra įrašyta į Lenkijos Raudonąją knygą.
Maldininkas registruotas ir Latvijoje bei Baltarusijoje. Vidurio Europoje tai – taip pat nykstanti rūšis.
Plačiausiai ji paplitusi Centrinėje ir Pietų Europoje, Azijoje, Afrikoje, introduokuota Australijoje, Šiaurės Amerikoje.
Maldininkai – tai plėšrūs vabzdžiai, maistą gaudo tam pritaikytomis priekinėmis galūnėmis. Patinai užauga iki 52 mm, patelės – iki 75 mm.