Atidarė COVID-19 patikros punktą
Nuo penktadienio Radviliškio ligoninė sustabdė naujų pacientų priėmimą ir hospitalizavimą. Taip pat sustabdytos visos planinės operacijos, konsultacijos ir kitos teikiamos paslaugos atvykstantiems pacientams.
Skubų pasitarimą praėjusį savaitgalį surengusi Radviliškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija nedelsiant ėmėsi priemonių virusui suvaldyti. Nuo pirmadienio Radviliškyje darbą pradėjo mobilusis COVID-19 punktas. Jame gauti mėginiai gabenami tirti į Šiaulius.
Naujajame punkte atlikti tyrimą gali kiekvienas, telefonu 1808 iš anksto užsiregistravęs, Radviliškio gyventojas. Prioritetas čia teikiamas asmens sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigų personalui, pareigūnams, prekybininkams, vaistininkams.
COVID-19 punktas Radviliškyje dirba visu pajėgumu. Kiekvieną dieną Radmės gatvėje prie buvusios degalinės įsikūrę punkto darbuotojai ir savanoriai pluša be poilsio – norinčiųjų išsitirti eilė kasdien užpildyta nuo ryto iki darbo pabaigos.
Saugosi, bet stengiasi gyventi įprastai
Patys miesto gyventojai tvirtina tokios įtampos, kokia buvo metų pradžioje, jau nebejaučiantys. Tiesa, žmonės pripažįsta, kad saugosi labiau nei įprastai. Prie ligoninės sutikta Radviliškio gyventoja Rima tvirtino, kad nors ligoninė ir nedirba, tačiau poliklinikoje sulaukti pagalbos pavyko gana lengvai. Moteris čia trečiadienio rytą atvežė savo mamą.
„Va, mamą iš poliklinikos ką tik palydėjau. Viskas gerai. Prisiskambinom, gavo taloną. Vakar mes labai lengvai prisiskambinome. Kaip kitiems, aš nežinau. Mums pavyko. Man asmeniškai tai tokios baimės nėra. Gal tie senyvo amžiaus žmonės labiau bijo, jauni tai dirba ir tiek. Aš pati pavasarį buvau Vokietijoje, tai galiu pasakyti, kad Lietuvoje didesnė panika nei ten. Vokietijoje visi eina į darbus, o čia ir gatvėje jau norisi kaukę dėtis“, – sakė Rima.
Kita Radviliškio gyventoja, pagal savo amžių patenkanti į rizikos grupę, patikino, kad antroji viruso banga žmonių jau tiek nebegąsdina. Pasak Janinos, radviliškiečių rutiną nauji atvejai jų mieste pakeitė nedaug.
„Žmonės turbūt jau priprato prie tų naujienų apie virusą. Atsimenate, kaip tuščia mieste buvo kai paskelbė karantiną? Dabar sergančiųjų daugiau, bet visi vėl gyvena kaip gyveno. Priprato žmonės. Pavasarį nerimo buvo tikrai daugiau. Aišku, saugotis vis tiek reikia, bet matosi, kad žmonės pavargo nuo tų kalbų apie virusą“, – kalbėjo Janina.
Rajono ugdymo įstaigos taikosi prie situacijos
Priemonių paketas, kurių ėmėsi Radviliškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, palietė ir bendrojo ugdymo įstaigas. Joms nurodyta, kad penktų-dešimtų klasių moksleiviai ir gimnazistai laikinai privalo grįžti prie nuotolinio mokymo. Priešmokyklinio ugdymo bei pradinių klasių moksleiviams šie pakeitimai kol kas netaikomi ir ugdymo procesas vyksta įprastai.
Tiesa, visoms įstaigoms teko nutraukti neformaliojo ugdymo užsiėmimus mažiausiai dviem savaitėms. Per šį laikotarpį bus stebima sergamumo statistika ir draudimas gali būti pratęstas.
Didžiausiu ugdytinių skaičiumi Radviliškio rajone galinti pasigirti Vinco Kudirkos progimnazija pokyčių ugdymo procese taip pat ėmėsi nedelsiant. Pasak įstaigos direktorės Rasos Dagienės, mokymo procesas iš dalies vėl vyksta nuotoliniu būdu ir kol kas virtualios pamokos klostosi sklandžiai. Anot vadovės, mokykla vykdo šiuo metu vykstančio nuotolinio mokymo stebėjimą ir vertinimą.
„Iš viso mes turime 667 mokinius. Pusė iš jų dabar dirba nuotoliniu būdu. Pradinukams niekas nepasikeitė, išskyrus tai, kad nėra vadinamųjų būrelių. Tie būreliai, kuriuose mokytojas dirba tik su savo klase, juos vedame, bet jei yra jungtiniai užsiėmimai, tų būrelių nėra. O penktos-aštuntos klasės išėjo į nuotolinį mokymą. Mes turime seną tvarką, įgūdį, o visi mokiniai ir mokytojai dabar turi mokyklos jiems suteiktus elektroninio pašto adresus ir dirba per vieną platformą.
Anksčiau mes dirbome su ankstesne versija, bet dabar naudojame naują, ištobulintą sistemą. Jau turime ir pirmąsias refleksijas apie nuotolinį mokymą, kurias rašo visi mokytojai, tai galime pasidžiaugti, kad darbas vyksta sklandžiai.
Kol kas taip dirbsime dvi savaites, bet jei po jų bus pratęstas nuotolinis mokymas, tai mums baisumo jokio nebus. Daliname ir kompiuterius, internetą nupirkome vaikams, kurių šeimos sunkiau gyvena. Žodžiu, procesas vyksta sklandžiai. Tik tėvams gal blogiau – ir dėl darbo, ir dėl vaikų pavalgymo ir šiaip bendrai dėl vaikų socializacijos.
Mokykloje sureguliuoti srautai. Vaikštome pro tris įėjimus – vieni per vieną, kiti per kitą, pradinukai dar per trečią. Turime atskirą žmogų – budėtoją, priėmėme naują žmogų tvarkai prižiūrėti, dezinfekcijai atlikti, vaikus sukontroliuoti. Paskui, kai baigsis tos bėdos, galbūt pervadinsime pareigybę. Žmogus be išsilavinimo, bet nuostabiai atlieka savo darbą. Ypač valgykloje, kad vaikų srautai nesimaišytų.
Darbuotojai turi skydelius, kaukes, dezinfekuojame viską. Nežinau, ar dar daugiau galima kažką padaryti“, – pasakojo įstaigai vadovaujanti Rasa Dagienė.