2018 02 07 /16:45

Milenos skandalo pabaiga: Seimo etikos sargai Ramūnui Karbauskiui priminė, kad reikia laikytis taisyklių

Seimo Etikos ir procedūrų komisija, nagrinėjusi buvusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos referentės Milenos Marcinkevičiūtės įdarbinimo Seime aplinkybes, nustatė, kad leidimas jai dirbti nuotoliniu būdu nebuvo parašytas. Kad ji dirbo nuotoliniu būdu, anksčiau aiškino frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis. Tačiau etikos sargai nenustatė, kad tai pažeidimas, buvo tik nuspręsta atkreipti LVŽS frakcijos seniūno dėmesį į tai, kad frakcijų seniūnai kontroliuoja taisyklių laikymąsi frakcijose.
Milena Marcinkevičiūtė
Milena Marcinkevičiūtė / 15min nuotr.

Tai trečiadienio posėdyje atskleidė tyrimą dėl įdarbinimo atlikę komisijos nariai Andrius Palionis ir Kazys Starkevičius.

„Eidama šias pareigas M.Marcinkevičiūtė nepateikė rašytinio prašymo leisti jai dirbti nuotoliniu būdu“, – sakė A.Palionis.

Vykdant šį tyrimą Etikos ir procedūrų komisijai „valstiečiai“ paaiškino, kokius darbus atliko Panevėžyje gyvenanti mergina.

„Darbų nurodė, kad visus kalnus nuvertusi, kitas klausimas, ar patikėjom, ką pateikė“, – prisipažino K.Starkevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

A.Palionis priminė, kad R.Karbauskis aiškino, jog atsižvelgiant į darbo pobūdį, frakcijos seniūnas leido atlikti funkcijas ne darbo vietoje.

„R.Karbauskis sakė, kad pildant prašymą į pareigas dėl neapdairumo nebuvo nurodyta (M.Marcinkevičiūtės – aut.) kita darbo vieta“, – sakė jis.

Valstietė Aušrinė Norkienė posėdyje kalbėjo, kad įdarbinant padėjėjus-sekretorius, yra grafa, kurioje reikia nurodyti, kur darbuotojo darbo vieta, o įdarbinant frakcijos referentus tokios grafos nėra.

„Gal būtų buvusi ta varnelė uždėta ir nebūtų... Turbūt kanceliarijai reikia suvienodinti tuos prašymus“, – svarstė ji.

R.Karbauskis trečiadienį posėdyje nedalyvavo, tačiau jis komisijai anksčiau paaiškino, kad į M.Marcinkevičiūtės pareigas įėjo analizuoti LVŽS frakcijos narių iniciatyvas, prašymus ir pagal turimus duomenis rengdavo informacijos pateikimo visuomenei projektus ar kitus vizualinius sprendimus. Jos apibendrinti duomenys esą būdavo pateikti grafikuose ir kituose vizualiniuose projektuose, taip paaiškinant visuomenei iniciatyvų ir sprendimų esmę. Jie, anot R.Karbauskio, buvo naudojami frakcijos reikmėms ir skelbiami socialiniuose tinkluose. Ji esą rengė frakcijos narių naudojamų sveikinimų formas, kalendorius, reklaminę medžiagą ir atliko vizualinio pateikimo monitoringą žiniasklaidos priemonėse.

Pasirinko švelniausią variantą

Sprendžiant, kaip reaguoti į situaciją, socialdemokrato A.Palionio ir konservatoriaus K.Starkevičiaus nuomonės išsiskyrė.

A.Palionis siūlė atkreipti Seimo LVŽS frakcijos seniūno dėmesį į tai, kad frakcijų seniūnai kontroliuoja taisyklių laikymąsi frakcijose.

K.Starkevičius siūlė konstatuoti, jog R.Karbauskis nesilaikė Seimo kanclerio įsakymu patvirtintų kanceliarijos vidaus tvarkos taisyklių.

Balsuojant palaikytas A.Palionio variantas. Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė pasiūlė kreiptis į kanclerį, kad būtų pakeista priėmimo į darbą forma, kurioje būtų galimybė pažymėti, kad referentas dirba nuotoliniu būdu.

„Galvojat jūs visuomenę apkvailinsit – neapkvailinsit. Kad varnelė neuždėta – ką čia šnekat (...) “, – pyktelėjo komisijos narys konservatorius Antanas Matulas. Jis siūlė komisijai konstatuoti, kad M.Marcinkevičiūtė dirbo nuotoliniu būdu neturėdama tam leidimo.

K.Starkevičius savo ruožtu piktinosi, kad Seimo kanclerė esą liko kalta šioje situacijoje.

„Mano pasiūlymas buvo paaiškinantis situaciją, o dabar liko trečias kaltas“, – Etikos ir procedūrų komisijos sprendimą įvertino jis.

Vėliau K.Starkevičius žurnalistams sakė neabejojantis, kad darbas nuotoliniu būdu buvo nurodytas tik bandant pasiteisinti, kodėl niekas M.Marcinkevičiūtės nėra matęs Seime.

„Liko kalta kanclerė, kad nebuvo kur varnelės padėti“, – sakė jis.

Konservatoriaus teigimu, vien dėl to, kad mergina neįgali, be to, pareigose nebedirba, nereikalavęs parodyti, kokie jos atlikti darbai.

„Formaliai gal būtų pateikta. Seime, kaip rodo dokumentai, buvo atvykus, kai buvo įforminama, o toliau čia nelabai kas matė, kiek aš kalbėjau“, – teigė politikas.

Tyrimo paprašė pats R.Karbauskis

Tyrimas buvo atliekamas to paprašius „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui.

Tyrimo prireikė paaiškėjus, kad LVŽS frakcijos Seime referente dirbusi M.Marcinkevičiūtė gavo atlyginimą, tačiau jos darbo vietoje niekas nėra matęs. Po to R.Karbauskis pranešė, kad mergina dirbo nuotoliniu būdu, nes yra neįgali.

Šiai istorijai iškilus į viešumą M.Marcinkevičiūtė pasiprašė atleidžiama iš darbo, ji dirbo nuo pernai sausio iki lapkričio 30 dienos.

Seimo kanceliarija yra pranešusi, kad darbo užmokestis referentei mokėtas pagal darbo laiko apskaitos žiniaraščius, kuriuos patvirtindavo frakcijos seniūnas. Frakcijų referentai į darbą taip pat priimami frakcijos seniūno pasirinkimu ir yra jam pavaldūs. Frakcijos referento veiklos kontrolę užtikrina frakcijos seniūnas.

„Valstietis“ Povilas Urbšys yra sakęs, jog kyla abejonių, kad panevėžietė referentė gali būti susijusi su buvusia parlamentare, taip pat panevėžiete Greta Kildišiene.

„Susidaro įspūdis, kad tai daugiau susiję su Gretos reikalais ir kad gali būti įdarbintas žmogus tam, kad apmokėtų jo paslaugas teikiamas ne frakcijai, o Gretai. Tokių abejonių yra“, – yra teigęs jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai