Dabartinis Krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas tokį spendimą gina – esą jis priimtas įvertinus realią situaciją ir būtinas oro policijos misijai sustiprinti.
2014 metų KAM biudžete papildomų lėšų sraigtasparniams įsigyti nebuvo suplanuota, todėl lėšų pradinei įmokai už juos numatoma skirti apkarpius asignavimus, už kuriuos, pavyzdžiui, turėjo būti įsigyjamos transporto priemonės bei specialioji technika Sausumos bei Logistikos pajėgoms, taip pat Sausumos ir Logistikos pajėgų valdymo, kontrolės ir ryšių sistemos, simuliacinės sistemos ir treniruokliai krašto apsaugos sistemos personalo rengimui. KAM sprendimui peržiūrėti valstybės asignavimus investicijų projektams dar turi pritarti Vyriausybė.
2014 metų KAM biudžete papildomų lėšų sraigtasparniams įsigyti nebuvo suplanuota, todėl lėšų pradinei įmokai už juos numatoma skirti apkarpius asignavimus, už kuriuos, pavyzdžiui, turėjo būti įsigyjamos transporto priemonės bei specialioji technika Sausumos bei Logistikos pajėgoms
„Ministerijos vadovybė daro neatsakingus, krašto gynybinius pajėgumus silpninančius sprendimus – atima pinigus iš Sausumos pajėgų. Ši Vyriausybė sugriovė gerą projektą – iš Europos Sąjungos (ES) lėšų nupirkti civilinės paskirties sraigtasparnius, kurie skirti taikos meto gelbėjimo funkcijoms vykdyti“, – pranešime spaudai teigė R.Juknevičienė.
Anot jos, siūlomas blogiausias įmanomas sprendimas. Ji kviečia Vyriausybę keičiantis saugumo situacijai regione dar kartą apsvarstyti galimybę civilinių sraigtasparnių įsigijimui reikalingas lėšas numatyti naujoje ES finansinėje perspektyvoje.
„Jei jau pirktume sraigtasparnius iš krašto apsaugos lėšų, tai įsigyti reikėtų karinės paskirties sraigtasparnius, kuriuos galima būtų efektyviai panaudoti gynybai. Tuo labiau nesuvokiu, kaip galima pinigus atimti iš Sausumos pajėgų, kurioms pavesta pirmosioms tiesiogiai ginti šią žemę ir kurių batalionai, švelniai tariant, nėra pakankamai aprūpinti“, – teigia buvusi ministrė.
J.Olekas savo ruožtu primena, kad penkių iš šešių kariuomenės turimų MI-8 sraigtasparnių naudojimo resursas baigsis 2016 metais ir kad sraigtasparnių modernizavimo perspektyvos ir techninė priežiūra priklauso nuo Rusijos gamintojo.
„Ministerijos vadovybė daro neatsakingus, krašto gynybinius pajėgumus silpninančius sprendimus“, – teigė R.Juknevičienė
„Vertindami realią situaciją, matome būtinybę nedelsiant priimti sprendimus, kad valstybė galėtų vykdyti savo įsipareigojimus ir turėtų reikiamus pajėgumus krizės atveju“, – teigė J.Olekas.
Anot jo, atsižvelgiant į tai, kad ES struktūrinės paramos lėšomis įsigyjamai technikai taikomi apribojimai naudoti karinėms reikmėms, esamoje situacijoje racionaliau yra peržiūrėti ministerijos programas. Jis akcentuoja, kad už KAM lėšas įsigyta technika prireikus galėtų būti panaudota ir karinėms funkcijoms, o ne tik civilinėms paieškos ir gelbėjimo ir aplinkos monitoringo užduotims.
Ministras taip pat pabrėžia, kad priimdama oro policijos misijos kontingentą, Lietuva sąjungininkams įsipareigojo užtikrinti paieškos ir gelbėjimo pajėgumus.
KAM 2013 metų spalį pasirašė 180 mln. litų vertės sutartį su įmonių grupe „Eurocopter“ dėl trijų sraigtasparnių AS 365 „Dauphin“ pirkimo.
Vieno iš jų finansavimas užtikrintas iš 2007-2013 metų ES finansinės perspektyvos.