Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2021 10 08

Raudonasis Kryžius: migrantų padėtis dabar yra kitokia, nei teigia kontrolierius

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė sako, kad situacija, minima Seimo kontrolieriaus ataskaitoje apie nežmoniškam elgesiui prilygstančias migrantų gyvenimo sąlygas, yra kardinaliai pasikeitusi.
Migrantų stovykla Rūdninkuose
Migrantų stovykla Rūdninkuose / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

„Nuo rugpjūčio, kada daryta ataskaita, kada buvo lankytos tos vietos, situacija yra kardinaliai kitokia“, – BNS penktadienį teigė nevyriausybinės organizacijos vadovė.

Pasak jos, migrantų krizės pradžioje „buvo vietų, kur situacija buvo tikrai tragiška“.

„Tai net pačiose blogiausiose vietose nuo rugpjūčio pradžios situacija kardinaliai pasikeitė. Pirmas dalykas – žmonės buvo iškelti iš pačių baisiausių vietų, nebeliko palapinėse gyvenančių žmonių, kas atrodė labai blogai, kai buvo lietingas sezonas“, – dėstė K.Meidė.

„Mes pirminę krizę kaip šalis įveikėme: migrantai gavo stogą virš galvos, šiltą maistą, sausą lovą, kas yra būtinas pagrindas“, – pridūrė ji.

Seimo kontrolierių įstaigos vadovo Augustino Normanto ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje nurodoma, kad buvo tinkamai neužtikrinamos prieglobsčio prašytojų teisės į higieną, oro sąlygas atitinkančius rūbus, apavą, teisę į asmens privatumą ir prilygo draudžiamam nežmoniškam ar žeminančiam žmogaus orumą elgesiui.

Tai net pačiose blogiausiose vietose nuo rugpjūčio pradžios situacija kardinaliai pasikeitė.

Pasigenda psichologinės pagalbos

K.Meidės teigimu, Raudonasis Kryžius stovyklų stebėseną vykdo reguliariai, apie savo pastabas informuoja atsakingas institucijas.

Ir nors pokyčiai yra reikšmingi, nevyriausybinės organizacijos vadovė teigė pasigendanti aktyvesnės medicininės pagalbos neteisėtai sieną kirtusiems žmonėms.

„Yra taisytinų vietų. Pavyzdžiui, medicininė pagalba: ne tik skubi pagalba, bet taip pat pagalba lėtinėmis ligomis sergantiems, besilaukiančioms moterims. Tos pagalbos dar trūksta“, – kalbėjo K.Meidė.

„Gydytojų mobilios komandos važinėja po stovyklavietes, tačiau kai kuriose stovyklose būtina nuolat turėti medicininę pagalbą“, – pridūrė ji.

Moteris taip pat atkreipė dėmesį, kad daliai žmonių būtina teikti psichologinę paramą.

„Žmonės visko patyrė tose šalyse, iš kurių bėgo. Čia irgi tie lūkesčiai nebūtinai tokie, kokius turėjo. Gyventi tokiomis sąlygomis – sulaikyme – tikrai nėra lengva. Žmonių psichologinė būsena tikrai nėra pati geriausia“, – komentavo K.Meidė.

Lietuva, Latvija bei Lenkija nuo vasaros susiduria su drastiškai išaugusiu nelegalios migracijos srautu iš Baltarusijos. Į Lietuvą šiais metais atvyko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtai Lietuvos ir Baltarusijos sieną kirtusių migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija, dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Reklama
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Reklama
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius