Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, jei Seimas priims įstatymų pakeitimus, kad būtų išvengta kai kurių spausdintų dokumentų dubliavimo, kitų išlaidų, papildomai referendumui reikėtų apie 2 mln. litų.
„Mūsų skaičiavimais, dar reikėtų iki 2 mln. litų, ir VRK kreipsis į Vyriausybę, apsitarta, kad iš Privatizavimo fondo būtų skirta, ar tai bus prašoma suma, ar kažkiek mažiau, paaiškės po derybų su Finansų ministerija“, – BNS sakė Z.Vaigauskas.
Besidubliuojančių išlaidų būtų išvengta, jei į rinkimus ir referendumą būtų kviečiama viena rinkėjo kortele, suvienodintos balsavimo paštu procedūros, atlikti kiti pataisymai. „Manau, prieštaravimų dėl tokių pataisų nebus, Seimo pirmininkė pažadėjo jas teikti ypatingos skubos tvarka“, – VRK pirmininkas neabejojo, kad reikiami pataisymai bus padaryti laiku.
Iš papildomai referendumui prašomų pinigų didžioji dalis turėtų atitekti apygardų ir apylinkių komisijų narių darbo užmokesčiui – apie 1 milijonas litų. Mokesčiai „Sodrai“ dar atsieitų apie 310 tūkst. litų, referendumo biuletenių spausdinimas, vokai – apie 100 tūkst. litų, duomenų tvarkymas informacinėje sistemoje – 590 tūkst. litų, agitacijai siūloma skirti 180 tūkst. litų.
Seimo rinkimams tuo tarpu biudžete numatyta 21 mln. litų, dalį išlaidų, rinkimų apylinkių ir apygardų komisijų, VRK jau patvirtino.
Vietos rinkimų komisijų bendros išlaidos sieks 15,4 mln. litų, didžioji šios sumos dalis – 11,7 mln. litų – teks apylinkių komisijoms. Apylinkių komisijų nariams už darbą ketinama sumokėti 8,2 mln. litų, apygardų komisijų narių darbo užmokesčiui – 1,9 mln. litų. Prie bendros Seimo rinkimų išlaidų sąmatos dar reikės pridėti pačios VRK išlaidas.
Parlamento rinkimai ir patariamasis referendumas Lietuvoje vyks spalio 14 dieną. Referendume gyventojams bus pateiktas teiginys: „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje“, o žmonės turės pasirinkti vieną iš dviejų atsakymų: „taip“ arba „ne“.
Lietuva su Latvija, Estija ir Japonijos kompanija „Hitachi“ tikisi iki 2020 metų pastatyti naują atominę Visagine elektrinę šalia Ignalinos elektrinės, kurios antrasis iš dviejų reaktorių buvo uždarytas 2009 metų pabaigoje. Vyriausybė planuoja, kad jėgainės statyba prasidės 2014 metais, o 2020 metais ji jau galėtų gaminti elektrą.