Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2015 08 05

Reitingų karaliai: kodėl socialdemokratams sekasi

Socialdemokratų partija – bene vienintelė parlamentinė partija Lietuvoje, kuri, būdama valdžioje, taip ilgai išlaiko aukštus reitingus. Pasak LRT.lt kalbintų pašnekovų, šiai partijai palankus „savų ponų įvaizdis, populiarus lyderis ir pats laikmetis“.

Gana sėkmingą reitingų prasme kadenciją socialdemokratai turėjo 2000-2004 m., tačiau kartu su jais koaliciją tuomet sudarė gana stiprūs partneriai – Naujoji sąjunga (socialliberalai) bei Lietuvos liberalų sąjunga, todėl, pasak V. Gaidžio, šioje kompanijoje A. Brazausko socialdemokratinė koalicija neturėjo tokių aukštų reitingų, kokius dabar turi LSDP.

Konservatoriams turbūt du kartus nepasisekė. Tuo metu socialdemokratai ant bangos pataikė ir 2000-aisiais, ir šiuo metu, kai išeinama iš krizės.

Kas padeda išlaikyti aukštus reitingus

Dienraščio „Lietuvos žinios“ apžvalgininkė Jurga Tvaskienė tikina, kad socialdemokratai yra labai gerai įvaldę komunikavimo su visuomene meną. „Tai partija, kuri ne kartą yra buvusi valdžioje. Ji moka savo sprendimus pateikti anksčiau ir aiškiau nei paskutinę akimirką“, – teigia J. Tvaskienė.

Be to, pasak apžvalgininkės, nepaisant socialdemokratų draugystės su stambiuoju kapitalu, jie save pozicionuoja kaip žmones, esančius arčiau liaudies.

„Savų ponų įvaizdis jiems turbūt taip pat padeda iškomunikuoti žinią, net per daug apie ją nekalbant. Žmonės tokį įvaizdį mato ir premjero A. Butkevičiaus asmenyje, nepaisant mūsų elito ar politikų, apžvalgininkų kritikos. Jie palankiai vertina ir kartais sudėtingesnį jo kalbėjimą bei polinkį kartais keisti nuomonę. Žmonės girdi aiškiai įvardytą pažadą, o šiuo metu, augant ekonomikai, tie pažadai netgi neretai pradedami realizuoti. Manau, kad tai – didysis socdemų sėkmės garantas“, – mano J. Tvaskienė.

Kaip teigia A. Krupavičius, socialdemokratai yra gan nuosaikūs ir stengiasi girdėti įvairias puses, nors kartais esą siūlomi prieštaringi sprendimai, pavyzdžiui, naujasis socialinis modelis. „Tačiau jie vis tiek nesistengia priimti sprendimų buldozerio principu. Jie diskutuoja ir stengiasi rasti kompromisų“,  – socdemų populiarumo priežastis vardija politologas.

Anot J. Tvaskienės, socialdemokratai į valdžią ateina sėkmingu laiku. Su tuo sutinka ir sociologas V. Gaidys: „Daug kas priklauso ir nuo pasaulinių tendencijų, ekonominių įvykių. Kažkam pasiseka, kažkam nepasiseka. Konservatoriams turbūt du kartus nepasisekė. Tuo metu socialdemokratai ant bangos pataikė ir 2000-aisiais, ir šiuo metu, kai išeinama iš krizės“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos