Pasak R.Šimašiaus, pagal dabar galiojančias nuostatas, Prezidentė negalėjo priimti kitokio sprendimo, nes I. Tobias neatitinka reikalavimų, keliamų asmeniui, norinčiam išimties tvarka tapti Lietuvos Respublikos piliečiu. Tačiau buvęs teisingumo ministras teigė manąs, kad dabar galiojantys kriterijai yra per griežti. „Išimtinių atvejų gali būti įvairiausių ir daugiau. Gal prezidentas kam nors gali suteikti pilietybę, nes jam reikia gelbėti gyvybę, o ryšiai su Lietuva yra pakankamai stiprūs?“ – LRT radijo laidoje „LRT aktualijų studija“ klausė R.Šimašius.
Luko Balandžio nuotr./Isabella Tobias |
Jo manymu KT aiškinimas, kam suteikti pilietybę išimtine tvarka, buvo įtvirtintas specifinėmis aplinkybėmis. „Buvo galima suprasti, kad ponas Jurijus Borisovas gavo Lietuvos pilietybę dėl to, kad rėmė partiją, kurios atstovas tuo metu buvo Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas. Ir KT formulavo kriterijus aiškiai parodydamas, kad ta parama ir draugystė nėra išimtinis atvejis“, – sako R.Šimašius. Tačiau jis teigia abejojantis, ar KT pavyko aprėpti visus galimus ateities atvejus.
Kodėl Lietuvoje nėra gerų čiuožėjų moterų?
Anot R.Šimašiaus, Lietuvoje trūksta profesionalių čiuožėjų moterų būtent todėl, kad profesionalių šokėjų profesija paprastai labiau traukia mergaites. Esą mergaičių, norinčių užsiimti profesionaliais šokiais, tėvai investuoja į partnerius, todėl berniukams treniruotis šioje ir panašiose sporto šakose kainuoja mažiau nei mergaitėms. Jo manymu, tai yra priežastis, kodėl Lietuvoje neparuošiama gerų čiuožėjų moterų.
„Aš tikrai nežinau visų niuansų, kaip čia atrodo, bet man panašu, kad didelę dalį D.Stagniūno treniruočių (kurios yra gana brangios) kaštų padengia ponios I.Tobias pusė. Tai yra specifinė situacija“, – sako R.Šimašius. Jo įsitikinimu, vien tai, jog šioje sporto šakoje kažkas atstovauja Lietuvai, jau yra pasiekimas, nes rėmėjų, kurie galėtų investuoti į Lietuvą nėra daug.