TS-LKD, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos derybinės grupės antradienį rinkosi Seime, kur tarėsi dėl koalicijos sutarties projekto. Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen tuomet teigė, jog susiderėti pavyko dėl 80 proc. dokumento turinio.
TS-LKD preliminarią koalicijos sutartį antradienį perdavė tolimesniam būsimų partnerių vertinimui.
„Jie išsiuntė vakar vakare mums dokumentą <...>, mes dabar dar dedam pastabas“, – trečiadienį 15min komentavo Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė.
Kokios tos pastabos, ji teigė nenorinti atskleisti – esą susitarti galiausiai pavyks.
„Manau, kad susikalbėsim. Kol kas procesą tarp mūsų paliksiu“, – tikino A.Armonaitė.
Ką pataisyti rado ir Liberalų sąjūdis.
„Koreguojam truputį. Tikėkimės, dar šiandien po pietų bus galimybė susitikti dar kartą. Čia ne vieno susitikimo, tiesą sakant, reikalaujantis dalykas – dėl ketverių metų susitarti“, – 15min komentavo partijos narys Simonas Gentvilas.
Pasak jo, tam, kad sutarties projektas būtų nugludintas, prireiks dar kelių susitikimų: „Identifikuoti lūkesčius, ketverių metų esminius darbus – norisi nusibrėžti eigą, kaip mes dirbsime kartu, susiplanuoti darbus – neišeina per kartą.“
Leistis į detales, kas dabartiniame projekte netenkina Liberalų sąjūdžio, politikas nenorėjo.
„Visi pradžioje nori maksimumo, o po to bando gludinti. Vakar sutarėme dėl 80 proc., po šiandien turbūt sutarsim dėl 90 proc., dar po karto jau dėl 100 proc.“, – sakė S.Gentvilas.
Derybas dėl centro dešinės koalicijos ir Vyriausybės pradėjusi TS-LKD tarp prioritetinių darbų išskyrė COVID-19 situacijos valdymą, ateities ekonomikos DNR plano peržiūrą, nacionalinio susitarimo dėl švietimo rengimą, absoliučią Astravo atominės elektrinės blokadą ir kita.
Liberalų sąjūdis į koalicijos sutartį nurodė norintis įtraukti siekį GPM sumažinti iki 15 proc., taip pat sureguliuoti partnerystę, nelietuviškų raidžių rašymą asmenvardžiuose, grįžti prie referendumo dėl daugybinės pilietybės, leisti į Seimą kandidatuoti jaunesniems.
Dalį šių tikslų iškėlė ir Laisvės partija. Ji taip pat pasiūlė taikyti 0 proc. pelno mokestį reinvestuojamam pelnui nuo 2021 metų, dekriminalizuoti psichoaktyvių medžiagų turėjimą be tikslo jas platinti.
Nors kai kuriais šiais klausimais partijų narių nuomonės išsiskiria, 15min kalbinti politologai anksčiau svarstė, jog dėl darbų jie greitai susitars. Apie tai daugiau – čia.