„Reuters“ teigia, kad remiasi apie susitikimą informuotu lietuvių pareigūnu. Jo pavardė neatskleidžiama.
„Jungtinės Valstijos pasisako už saugius telekomunikacijų tinklus ir tiekimo grandis be tiekėjų, kontroliuojamų užsienio vyriausybių arba patiriančių nederamą įtaką, keliančią neteisėtos prieigos ir žalingos kibernetinės veiklos pavojų“, – sakė JAV ambasados Lietuvoje atstovė.
Tačiau nuo JAV karinės pagalbos priklausoma Lietuva nenori uždrausti „Huawei“, sakė apie minėtą susitikimą informuotas pareigūnas. Šaliai atrodo priimtinos „Huawei“ kainos, be to, ji nenori pykdyti Kinijos. Taigi, rezultatas, anot pareigūno, yra toks, kad Lietuva „ieško būdų uždrausti „Huawei“ iš tikrųjų netaikydama draudimo „Huawei“.“
Lietuvos Vyriausybės atstovai šios publikacijos plačiau nekomentuoja.
„Galime patvirtinti, kad susitikimai su partneriais, tarp jų ir JAV, tikrai vyksta, kuriuose aptariami saugumo ir kiti klausimai. Konkrečių straipsnių ir juose pateikiamų interpretacijų nekomentuosime“, – BNS penktadienį sakė premjero patarėjas Arnoldas Pikžirnis.
Jungtinės Valstijos pastaruoju metu ėmė spausti partnerius Europoje atsisakyti „Huawei“ įrangos. Amerikiečiai sako, kad ši įranga gali padėti Kinijai šnipinėti Vakarų įmones ir verslą.
„Huawei“ kategoriškai neigia, kad jos įranga gali būti naudojama šnipinėti.
Lietuvoje diskusijas kursto tai, kad „Huawei“ įrangą naudoja telekomunikacijų įmonė „Telia Lietuva“, plėtodama Lietuvoje 5G ryšį, keliami klausimai dėl „Huawei“ technologijų viešajame sektoriuje.
Vyriausybės atstovai iki šiol teigė neturintys priežasčių uždrausti „Huawei“ įrangos naudojimą civiliniais tikslais, bet krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad krašto apsaugos sistemoje „Huawei“ technologijų nebus.