Praėjusį savaitgalį vykusiame „Tvarkos ir teisingumo“ Kongrese liejosi aistros. Po Remigijaus Žemaitaičio perrinkimo partijos pirmininku iš savo įkurtos politinės jėgos pasitraukė europarlamentaras Rolandas Paksas. Rietenos tarp jo ir R.Žemaitaičio šalininkų vyko ne vieną mėnesį.
Po šio Kongreso pasigirdo kalbų, kad Seimo frakcija gali netekti R.Paksui prijaučiančio teisininko R.Andrikio.
Tačiau jis, kalbėdamas su 15min, kategoriškumo vengė.
„Kol nėra pareiškimo, tai nėra ir pareiškimo. Nėra ir nuomonės, ar ne?“, – galimą pasitraukimą komentavo jis.
Tačiau R.Andrikis pripažino pasibaisėjęs vykusiu partijos Kongresu. „Man savo gyvenime tokio baisumo neteko patirti. Kokios pasekmės to? Na, kaip sakoma, laiko yra, ne gaisras. Ir šiaip niekada skubotų sprendimų nedariau atrodo, kiek stengiuosi prisiminti. Bet jeigu žmogus prašo kitaminčių ar esančių prie R.Pakso ar su R.Pakso judėjimu išeiti iš partijos – nesu partinis, bet judėjimą palaikau, tai ko gero irgi daug kas pasakyta“, – sakė jis.
R.Andrikis pridūrė gyvenime niekada nepasiduodantis jausmams, bet, jo žodžiais, yra sveiko proto ribos.
Seimo narys sakė, kad jam „Tvarka ir teisingumas“ visada buvo mieliausia partija, nepaisant to, kad jis nepartinis.
„Įkalbinėjimų ateiti, prisijungti, buvo ir bus, aš neabejoju. Bet aš nematau. Šiandien kad matyčiau ką nors tobulesnio bent už pavadinimą, tai tikrai nematau. Bet buvimas frakcijoje niekada nebuvo pastovus dalykas, yra laikinas. Įvykiai keičiasi, mes keičiamės. Tiktai turintys kažkokius nelabai stabilius principus, galėtų pašvęsti amžiams buvimą savo toje ar kitoje frakcijoje, tai aš nesu toks“, – kalbėjo jis.
Šiuo metu Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai priklauso septyni nariai – tai yra minimalus narių skaičius, norint apskritai turėti frakciją.
Jei R.Andrikis galiausiai nuspręstų išeiti ir nebūtų skubiai rasta, kuo jį pakeisti, ši frakcija tiesiog subyrėtų, o kiti jos nariai būtų įtraukti į Mišrios Seimo narių grupės sudėtį.
Su R.Žemaitaičiu 15min susisiekti nepavyko.
„Valstiečių“ ir „socialdarbiečių“ koaliciją „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija papildė rugsėjo 10 dieną. Partijų atstovai tądien pasirašė susitarimą „Dėl bendro darbo“.
Kaip tuomet aiškino Ramūnas Karbauskis, formaliai „tvarkiečiai“ netapo valdančiosios koalicijos dalimi, bet jie pasitraukė iš parlamentinės opozicijos.