Moters teigimu, Luisa pavargo nuo kasdienių pasimatymų su mažai pažįstamu ir lietuviškai nekalbančiu tėvu, tad esą natūralu, kad matytis su juo nebenori. Luisos motina stebėjosi, kodėl „tėvelis tai taip sureikšmina“.
„Taip išėjo, kad vaikas, dešimt dienų atidirbęs kas dieną po 4–5 valandas, tiesiog pavargo, jai tai nusibodo. Galų gale reikia suprasti vaiką – taigi čia vaikas, ne kompiuteris. Be to, ji vokiškai nekalba. Tiesiog penktadienį dukrelė pasakė, kad „rytoj nebenoriu“, – BNS sakė I.Rinau.
Anot jos, M.Rinau planus išsivežti Luisą į Vokietiją po dvi savaites trukusių susitikimų, per kuriuos mergaitė esą turėjo priprasti prie tėvo, sutrikdė uostamiesčio vaiko teisių sargai.
„Jo (Michaelio Rinau – BNS) strategija buvo tokia: jis nori čia dvi savaites pasipratinti vaiką ir išsivežti. Jis įsivaizdavo, kad per dvi savaites intensyviai įkrauna vaikui kažkokią programą. Jeigu ne Klaipėdos vaiko teisių apsaugos tarnyba, kuri pareiškė, kad negalima, kad čia yra vaiko teisių pažeidimas ir vaikas yra nepasiruošęs važiuoti, tai nežinau, kuo viskas būtų pasibaigę“, – tvirtino moteris.
Praėjusią savaitę Vokietijos pilietis M.Rinau kreipėsi į teismą prašydamas atimti iš jo ir Ingos Rinau dukros Luisos Lietuvos pilietybę, vasarą suteiktą teismo sprendimu. Inga Rinau BNS tuomet sakė, jog toks prašymas demonstruoja nepagarbą ir panieką Luisos lietuviškai kilmei.
Vokietijos pilietis M.Rinau atvyko į Lietuvą tikėdamasis išsivežti Luisą į Vokietiją, tačiau kol kas to padaryti jam nepavyko. I.Rinau vaiko išsivežti neatiduoda ir teigia kovosianti, kad dukra liktų gyventi Lietuvoje.
M.Rinau yra išreiškęs viltį, kad Lietuva pajėgs užtikrinti savo pačios teismų sprendimų įgyvendinimą. Vyras rugsėjo pabaigoje sakė susitaręs su buvusia žmona, jog galės po 4 valandas kasdien matytis su savo dukra.
I.Rinau kelerius metus Vokietijos ir Lietuvos teismuose bylinėjosi dėl dukros. Ir Vokietijos, ir Lietuvos teismai nusprendė, kad ji neteisėtai išvežė dukrą iš Vokietijos, todėl privalo ją grąžinti tėvui. Įsigaliojęs neskundžiamas Aukščiausiojo Teismo sprendimas nurodo, kad Luisa Rinau turi būti grąžinta į Vokietiją.
2006 m. liepą I. Rinau, gavusi buvusio sutuoktinio leidimą, išvažiavo su dukra į Lietuvą, iš kur pranešė nežadanti grįžti.
Kadangi motina turėjo mergaitės tėvo sutikimą ribotam laikui (dviem savaitėms) išvežti mergaitę, teismai pripažino, kad jos išvežimas yra teisėtas, tačiau mergaitės laikymas Lietuvoje be tėvo sutikimo ir pasibaigus nustatytam terminui esąs neteisėtas.
Luisa Rinau nuo gimimo buvo Vokietijos pilietė. Vasarą įsigaliojus Pilietybės įstatymui, leidžiančiam lietuvių vaikams turėti ir kitos valstybės, ir Lietuvos pilietybę, pastarąją motinos prašymu mergaitei suteikė teismas.