„Dar kai vyko tėvo susitikimai su Luisa, jis grasino, kad jei kliudysiu vaiko išsivežimui, jis mergaitę tiesiog išsiveš, nesilaikant susitarimo su antstoliu. Ir telefonu dar, kai aš pasakiau, kad vaikas pavargęs, padarykim protingą pertrauką, duokim vaikui atsipūsti nuo 10 dienų tikrai intensyvaus bendravimo, davė suprasti, kad išsiveš, jeigu aš taip elgiuosi. Ir dar sakė, kad mano vieta kalėjime“, – kreipimosi į policiją motyvus BNS aiškino I.Rinau.
Moters teigimu, tokie buvusio vyro žodžiai – „ne tik visiškas nesiskaitymas, bet tiesiog žeminimas, psichologinis spaudimas“.
"Dabar aš noriu palaukti, kol bus išnagrinėtas mano prašymas dėl grasinimo. Aš esu tikrai labai išsigandusi, kad nebūtų traumuotas vaikas“, – teigė I.Rinau.
Anot jos, bendravimo su vaiku tvarką turėtų nustatyti teismas arba antstolis, kadangi visi nesusipratimai esą kyla dėl to, kad tai nepadaryta.
„Rugpjūčio gale kreipiausi į antstolį su prašymu, kad jis kreiptųsi į teismą ir tada išaiškintų vykdymo tvarką – kaip turi būti vykdomas visas toks nežmoniškas dalykas. Tačiau jis nematė reikalo kreiptis į teismą, o dabar aiškėja, kad nėra viskas taip paprasta ir jau matosi pirmos problemos. Gal kreipsiuos pakartotinai į antstolį, kad šis kreiptųsi į teismą, arba pats antstolis, jei jis mano, kad yra pakankamai kompetentingas, kad nustatytų tą bendravimo tvarką“, – BNS sakė moteris.
Inga Rinau BNS taip pat skundėsi, jog Luisos tėvas nesirūpina neseniai sirgusios mergaitės sveikata.
„Išaiškėjo ir pasitvirtino dar kiti dalykai – vaikas buvo tik po ausų uždegimo ir iki spalio 3-ios buvo namų režimas skirtas, o tėvas leidžia vaikui kišti rankas į šaltą jūros vandenį ir statyti smėlio pilis rugsėjo gale, ir į mano prašymus nereaguoja, kad tegu gal vaikas nesišaldo ir pareiškia man, kad jis yra atsakingas, jam priskirtos globos teisės ir jis sprendžia, kada vaikas serga ir kada ne“, – kalbėjo moteris.
Klaipėdos savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos tarnyba BNS trečiadienį teigė, kad ji gavo Lietuvoje viešinčio Vokietijos piliečio Michaelio Rinau prašymą padėti atnaujinti susitikimus su dukra Luisa, nutrūkusius savaitgalį, ir pareiškė, kad Luisa turi teisę matyti abu dėl jos globos kovojančius tėvus.
I.Rinau tvirtinimu, jos dukra Luisa pavargo ir nebenori matytis su mažai pažįstamu ir lietuviškai nekalbančiu iš Vokietijos atvykusiu tėvu. Anot jos, tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl moters iniciatyva šeštadienį baigėsi pusantros savaitės trukę kasdieniai Michaelio Rinau susitikimai su dukra.
Vyras rugsėjo pabaigoje su buvusia žmona buvo sutaręs, jog kasdien po 4 valandas galės matytis su Luisa.
Praėjusią savaitę M.Rinau kreipėsi į teismą prašydamas atimti iš jo ir I.Rinau dukros Luisos Lietuvos pilietybę, vasarą suteiktą teismo sprendimu. Inga Rinau BNS tuomet sakė, jog toks prašymas demonstruoja nepagarbą ir panieką Luisos lietuviškai kilmei.
M.Rinau atvyko į Lietuvą tikėdamasis išsivežti Luisą į Vokietiją, tačiau kol kas to padaryti jam nepavyko. Buvusi žmona vaiko išsivežti neatiduoda ir teigia kovosianti, kad dukra liktų gyventi Lietuvoje.
Vokietijos pilietis yra išreiškęs viltį, kad Lietuva pajėgs užtikrinti savo pačios teismų sprendimų įgyvendinimą.
I.Rinau kelerius metus Vokietijos ir Lietuvos teismuose bylinėjosi dėl dukros. Ir Vokietijos, ir Lietuvos teismai nusprendė, kad ji neteisėtai išvežė dukrą iš Vokietijos, todėl privalo ją grąžinti tėvui. Įsigaliojęs neskundžiamas Aukščiausiojo Teismo sprendimas nurodo, kad Luisa Rinau turi būti grąžinta į Vokietiją.
2006 m. liepą I. Rinau, gavusi buvusio sutuoktinio leidimą, išvažiavo su dukra į Lietuvą, iš kur pranešė nežadanti grįžti.
Kadangi motina turėjo mergaitės tėvo sutikimą ribotam laikui (dviem savaitėms) išvežti mergaitę, teismai pripažino, kad jos išvežimas yra teisėtas, tačiau mergaitės laikymas Lietuvoje be tėvo sutikimo ir pasibaigus nustatytam terminui esąs neteisėtas.