„Mūsų pozicija buvo ir yra visada tokia, kad vaikas turi teisę matyt abu tėvus“, – trečiadienį BNS sakė tarnybos vedėjos pavaduotoja Virginija Gelažnikienė.
Pareigūnė patvirtino, jog uostamiesčio vaikų teisių sargai gavo Lietuvoje viešinčio Vokietijos piliečio Michaelio Rinau prašymą padėti atnaujinti susitikimus su dukra Luisa, nutrūkusius savaitgalį.
Tačiau M.Rinau prašymą pateikė vokiečių kalba, tad, anot Vaikų teisių tarnybos, prireiks laiko jam išversti.
„Jeigu jis prašo pagalbos, tarpininkavimo, mes kaip visada bandysime padėti. Jeigu abi pusės norės kalbėtis, mes kaip visada tarpininkausim ir bandysim kažkaip paderinti tą laiką, kažkaip kitaip spręst tuos susitikimus, bet čia reikia abiejų tėvų sutikimo“, – BNS sakė V.Gelažnikienė.
Jos teigimu, dėl vaiko globos kovojanti Inga Rinau tarnybai nesiskundė, jog jos ir Michaelio Rinau dukra Luisa pavargo nuo kasdienių susitikimų su beveik nepažįstamu ir lietuviškai nekalbančiu tėvu, ką moteris šią savaitę pasakojo žiniasklaidai.
I.Rinau pirmadienį BNS sakė, jog jos dukra Luisa esą pavargo ir nebenori matytis su mažai pažįstamu ir lietuviškai nekalbančiu iš Vokietijos atvykusiu tėvu. Anot jos, tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl moters iniciatyva šeštadienį baigėsi pusantros savaitės trukę kasdieniai Michaelio Rinau susitikimai su dukra.
Vyras rugsėjo pabaigoje sakė su buvusia žmona sutaręs, jog kasdien po 4 valandas galės matytis su savo dukra.
Praėjusią savaitę M.Rinau kreipėsi į teismą prašydamas atimti iš jo ir I.Rinau dukros Luisos Lietuvos pilietybę, vasarą suteiktą teismo sprendimu. Inga Rinau BNS tuomet sakė, jog toks prašymas demonstruoja nepagarbą ir panieką Luisos lietuviškai kilmei.
M.Rinau atvyko į Lietuvą tikėdamasis išsivežti Luisą į Vokietiją, tačiau kol kas to padaryti jam nepavyko. Buvusi žmona vaiko išsivežti neatiduoda ir teigia kovosianti, kad dukra liktų gyventi Lietuvoje.
Vokietijos pilietis yra išreiškęs viltį, kad Lietuva pajėgs užtikrinti savo pačios teismų sprendimų įgyvendinimą.
I.Rinau kelerius metus Vokietijos ir Lietuvos teismuose bylinėjosi dėl dukros. Ir Vokietijos, ir Lietuvos teismai nusprendė, kad ji neteisėtai išvežė dukrą iš Vokietijos, todėl privalo ją grąžinti tėvui. Įsigaliojęs neskundžiamas Aukščiausiojo Teismo sprendimas nurodo, kad Luisa Rinau turi būti grąžinta į Vokietiją.
2006 m. liepą I. Rinau, gavusi buvusio sutuoktinio leidimą, išvažiavo su dukra į Lietuvą, iš kur pranešė nežadanti grįžti.
Kadangi motina turėjo mergaitės tėvo sutikimą ribotam laikui (dviem savaitėms) išvežti mergaitę, teismai pripažino, kad jos išvežimas yra teisėtas, tačiau mergaitės laikymas Lietuvoje be tėvo sutikimo ir pasibaigus nustatytam terminui esąs neteisėtas.