„Preliminariais duomenimis, rinkimai įvyko. Juose dalyvavo 43 proc. balsavimo teisę turinčių narių – pusaštunto tūkstančio žmonių, – teigė J.Argustas. – Preliminariais duomenimis, 90 proc. partijos narių balsavo už Gintautą Palucką, 10 proc. Algirdą Sysą.“
Rinkimai, anot J.Argusto, vyko sklandžiai.
15min kalbintas G.Paluckas teigė tikėjęsis gauti pasitikėjimo mandatą.
„Tikėjausi gauti pasitikėjimo mandatą darbų pratęsimui. Partijos vizijos, kurią skleidžiau, įgyvendinimui dvejų metų yra mažoka“, – komentavo jis.
Praėjusią kadenciją Vilniaus vicemero pareigas užėmęs G.Paluckas tikino, kad dabar nereikės sėdėti ant dviejų kėdžių.
„Mano pasirodymai savivaldos politikoje baigėsi ir panašu ilgam. Visa veikla ir jėgos bus koncentruotos į nacionalinę politiką“, – tikino politikas.
Jis teigė ketinantis atnaujinti savo pavaduotojų komandą, keisis partijos prezidiumo sudėtis. Tai esą sustiprins LSDP politinį potencialą, atspindės atsinaujinimo ir atsijauninimo procesus.
Mano pasirodymai savivaldos politikoje baigėsi ir panašu ilgam.
Taip pat, anot G.Palucko, po Europos Parlamento rinkimų planuojamas „1000 miestelių turas“.
„Aplankysim miestus, miestelius, pasistengsim sutelkti palaikymą įvairių visuomenės grupių aplink mūsų viziją Lietuvai iki 2024 metų, kurią esam pasitvirtinę, ir pamėginsim atgauti pozicijas 2020 metų Seimo rinkimuose“, – dėstė G.Paluckas.
Politikas teigė kandidatuosiantis Seimo rinkimuose.
„Čia mano prievolė lyderystė rinkimų į Seimą. Šį kartą tokių klaidų nebedarysim, kai mūsų veiksmai prasideda likus keliems mėnesiams iki rinkimų“, – kalbėjo politikas.
Sekmadienį partijos pirmininko rinkimų komisija tvirtins rinkimų rezultatus, o pirmadienį jie bus paskelbti oficialiai.
LSDP pirmininko rinkimuose galėjo dalyvauti visi 17,3 tūkst. partijos narių, pirmininkas tiesiogiai buvo renkamas antrąjį kartą.
Iki 2017-ųjų LSDP pirmininkai buvo renkami suvažiavimuose.
G.Paluckas rinkimuose varžėsi su Seimo socialdemokratu Algirdu Sysu. Juos į pirmininko postą iškėlė partijos skyriai.
Skyriai į pirmininkus taip pat siūlė Jonavos rajono merą Mindaugą Sinkevičių, bet jis savo kandidatūrą atsiėmė.
Politikas anksčiau teigė, kad partijos nesėkmė Vilniuje per savivaldos rinkimus kelia „pagrįstų klausimų dėl partinės lyderystės“, tačiau „pokyčiai partijos vadovybėje dabar nebūtinai pasitarnautų partijos vienybei, komandiniam veikimui ir sėkmingam rezultatui“ kitų metų Seimo rinkimuose.
Jei M.Sinkevičius būtų dalyvavęs pirmininko rinkimuose, G.Palucko manymu, būtų didesnė intriga.
„Bet ir su Mindaugu, ir su Algirdu mes esam bendražygiai ir bendraminčiai. Pagrindinės strateginės partijos raidos gairės nebuvo ginčytos nei vieno, nei kito. Taip kad mes visi važiuojam tais pačiais bėgiais, suremsim pečius ir pasistengsim kalnus nuversti“, – žadėjo perrinktas LSDP lyderis.
Per kovą vykusius savivaldos rinkimus LSDP iškovojo 274 savivaldybių tarybų narių ir merų mandatus, pagal mandatų skaičių tarp partijų užėmė antrąją vietą, tačiau partijos pirmininkas G.Paluckas patyrė nesėkmę Vilniaus miesto mero rinkimuose – iš 17 pretendentų užėmė 7-ąją vietą, surinko 2,64 proc. rinkėjų balsų.
Socialdemokratai partijos lyderį rinko praėjus pusantrų metų po to, kai partija nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“. Tokio pokyčio nepalaikę partiečiai įkūrė Lietuvos socialdemokratų darbo partiją bei frakciją Seime.