Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 10 20

Rinkimai trikdo Seimo darbą

Naujojo Seimo rinkimai strigdo parlamento darbą.
Seimas
Seimas / Redo Vilimo/BFL nuotr.

Nors rinkimų kampanijos metu posėdžiai šaukiami tik vieną dieną per savaitę vietoje Seimo statuto numatytų dviejų, parlamentarai posėdžiauja pustuštėje salėje.

Pirmadienio darbotvarkėje rytiniame posėdyje buvo numatyta priimti 7 įstatymų pataisas su lydinčiais dokumentais, tačiau balsų pakako tik priimti sprendimus dėl dviejų iš jų.

Norint priimti sprendimą dėl įstatymo priėmimo, balsavime turi dalyvauti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Aukštojo mokslo įstatymo pataisos priėmimas sužlugdytas sąmoningai, mat dalis parlamentarų nesiregistravo balsavime, taip neužtikrinant kvorumo. Kita to paties įstatymo pataisa, svarstyta iškart po pirmosios, buvo priimta.

Pirmadienio darbotvarkėje rytiniame posėdyje buvo numatyta priimti 7 įstatymų pataisas su lydinčiais dokumentais, tačiau balsų pakako tik priimti sprendimus dėl dviejų iš jų.

Tačiau kiti klausimai, keliaujantys iš posėdžio į posėdį, taip ir nepriimami. Balsuojant dėl Medžioklės įstatymo pataisų priėmimo registravosi 55 parlamentarai, Europos patentų konvencijos 65 straipsnio taikymo ratifikavimui registravosi 41 Seimo narys, penktą kartą atidėtas Kainų įstatymo projektas.

Praėjusią savaitę Seimo posėdžių salėje buvo analogiška situacija – jei rytiniame posėdyje kelios įstatymų pataisos buvo priimtos, vakariniame parlamentarai galėjo balsuoti tik po pateikimų ir svarstymų, nes kvorumo nebuvo.

Tiesa, prasidedant vakariniam posėdžiui užsiregistravo 103 Seimo nariai, tačiau toliau atskiruose balsavimuose jų registruodavosi mažiau nei pusė, o paskutiniam darbotvarkėje balsavimui, dėl Vertybinių popierių komisijos nario atleidimo, užsiregistravo 24 Seimo nariai.

Seime stringant teisės aktų priėmimui, pasigirdo siūlymų rinkimų laikotarpiu nutraukti plenarinius posėdžius.

„Manau, reikėtų pagalvoti, ar neverta daryti mėnesio pertrauką, kad Seimo nariai galėtų dalyvauti rinkimų kampanijoje, nes darbas parlamente vistiek nevyksta. Be to, yra rizika, kad dabar gali atsirasti visokių siūlymų, kuriems svarstymų metu bus pritarta, o jie net nebus aptarti komitetuose“, – BNS sakė liberalcentristas Rimantas Remeika.

Pagal Seimo statutą, jei Seimo narys be pateisinamos priežasties nedalyvavo daugiau kaip pusėje Seimo posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas balsavimas, jam trečdaliu mažinamas atlyginimas.

Bet nuobaudų Seimo nariai išvengia, užsiregistravę prasidedant posėdžiui, tačiau toliau jame nedalyvaujantys.

Seimas jau ėmė priemonių griežtinti nuobaudas už prastą lankomumą. Po pateikimo pritarta Seimo statuto pataisos projektui, pagal kurį, Seimo nariui be svarbios priežasties praleidus daugiau kaip pusę balsavimų dėl teisės aktų priėmimo, jei balsavimas buvo iš anksto numatytas, to mėnesio atlyginimas būtų mažinamas už kiekvieną praleistą posėdį po 10 proc.

Pagal pataisą, jei dėl be svarbios priežasties posėdyje nedalyvavusio parlamentaro kaltės nesant kvorumui nebuvo įmanoma priimti įstatymo, to mėnesio atlyginimas būtų mažinamas už kiekvieną tokį praleistą posėdį po 20 proc.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas