Parlamentarei užkliuvo jos oponento vienmandatėje Trakų-Elektrėnų apygardoje liberalcentristo Jono Liesio per diskusiją nurodytas jo privalumas prieš savo varžovę. J.Liesys pareiškė, kad jo privalumas esąs tas, jos jis yra vyras.
Tokius Piliečių santalkos organizuotuose debatuose nuskambėjusius žodžius, prašydama atsakyti, ar nepažeista teisė į lygius, sąžiningus rinkimus, D.Mikutienė apskundė Vyriausiajai rinkimų komisijai.
VRK vadovas Zenonas Vaigauskas BNS sakė, jog parlamentarės skundas bus peradresuotas Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai.
Per pirmąjį rinkimų turą D.Mikutienė surinko 14,96 proc., J.Liesys – 13,7 proc. rinkėjų balsų.
Seimo rinkimų antrasis turas 68 apygardose iš 71 vyks spalio 26 dieną.
Per pirmąjį turą vienmandatėse apygardose į Seimą išrinkti trys politikai – socialdemokratai Zigmantas Balčytis bei Algirdas Butkevičius, Lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis.
Dėl parlamentaro mandatų vienmandatėse apygardose antrajame ture varžosi 45 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai 24 socialdemokratai, 16 partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų, 10 Liberalų ir centro sąjungos narių, 9 Liberalų sąjūdžio atstovai, 9 Tautos prisikėlimo partijos nariai, 6 valstiečiai liaudininkai bei 5 koalicijos „Darbo partija+jaunimas“ kandidatai.
Antrajame Seimo rinkimų ture taip pat dalyvaus 4 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai, po vieną jaunalietuvį, socialliberalą ir „pilietininką“.
Į antrąjį turą pateko ir 5 save iškėlę kandidatai: Jonas Stanevičius, Stanislovas Giedraitis (Mažeikių), Gediminas Vagnorius, Valdemaras Valkiūnas ir Mantas Varaška.
Daugiamandatėje apygardoje į Seimą pateko 6 partijos bei viena koalicija. TS-LKD gavo 18 mandatų, TPP – 13, partija „Tvarka ir teisingumas“ – 11, Lietuvos socialdemokratų partija – 10, koalicija „Darbo partija+jaunimas“ – 8, Lietuvos liberalų sąjūdis bei LiCS – po 5 mandatus.