Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 04 12

Rinkos reguliavimo agentūrai gresia naujos bėdos: tikrinamas ir praėjusiųjų metų pirkimas

Virš maistą varguoliams perkančios Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros (ŽŪMPRRA) tvenkiasi vis tamsesni debesys. Daugiau kaip 332 tūkst. eurų už keistai 2014 metais vykdytą pirkimą pareikalavusi grąžinti Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) tiria ir praėjusių metų pirkimą, kurio metu produktai vargstantiems nupirkti kosminėmis kainomis.
Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra
Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nors Rinkos reguliavimo agentūra teigia neturinti 332 tūkst. eurų, kuriuos yra paprašyta grąžinti dėl 2014 metų pirkime padarytų pažeidimų, gali būti, kad netrukus grąžintina suma gerokai išaugs.

ESFA Viešųjų ryšių ir tarptautinio bendradarbiavimo grupės vadovė Indrija Aškelovičienė 15min teigė, kad Agentūra Viešųjų tyrimų tarnybos (VPT) prašo štirti visą 2015 metų vasarą paskelbtą konkursą ir pateikti išvadą, ar jis atitinka Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus.

Anot ESFA atstovės, patikrinimą nuspręsta padaryti reaguojant į viešumoje pasirodžiusią informaciją apie galbūt neskaidrius vykdomus viešuosius pirkimus, užkeltas įsigytų maisto produktų kainas bei minimus kartelinius susitarimus.

Patikrinimą nuspręsta padaryti reaguojant į viešumoje pasirodžiusią informaciją apie galbūt neskaidrius vykdomus viešuosius pirkimus, užkeltas įsigytų maisto produktų kainas bei minimus kartelinius susitarimus.

VPT Agentūrai dar neatsakė, todėl I.Aškelovičienė nesiėmė svarstyti, kiek tyrimas gali užtrukti.

Po to kai 2015 metų maisto skurstantiems pirkimą aprašė 15min, iš posto lėkė ne tik ŽŪMRRA vadovavusi Aldona Miliuvienė, bet ir žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius.

Didžioji dalis maisto produktų nupirkti gerokai aukštesnėmis nei rinkos kainomis, beveik visose konkurso dalyse laimėtoja buvo pripažinta bendrovė „Sanitex“.

Miltų pardavėją rinksis iš tų pačių

Kadangi sutartis dėl 900 tonų kvietinių miltų įsiplieskus skandalui dar nebuvo pasirašyta, A.Miliuvienę poste pakeitęs laikinasis Rinkos reguliavimo agentūros vadovas Artūras Bagotyrius nusprendė atmesti tiek „Sanitex“, tiek „Malsena Plius“ pasiūlymus.

„Malsena Plius“ siūlė miltus po 600 eurų už toną, „Sanitex“ – po 620 eurų, kai jų kaina rinkoje bemaž perpus mažesnė.

Tai reikštų, kad Agentūra pradėtų derybas su bendrovėmis, kurių pasiūlymai buvo atmesti – „Malsena Plius“ bei „Sanitex“ ir kito pardavėjo neieškotų.

Kurį laiką institucijos negalėjo susitarti, ką daryti su miltais – pirkti juos, ar nebepirkti.

SADM pirmadienį 15min raštu atsakė rekomendavusi Agentūrai prašyti VPT leidimo pradėti neskelbtinas derybas su atmestų pasiūlymų tiekėjais dėl kvietinių miltų įsigijimo palankesne kaina.

Jei VPT duotų leidimą miltus pirkti tokiu būdu, tai reikštų, kad Agentūra pradėtų derybas su bendrovėmis, kurių pasiūlymai buvo atmesti – „Malsena Plius“ bei „Sanitex“ ir kito pardavėjo neieškotų.

„Ministerijos manymu, pradėjus neskelbtinas derybas su atmestus pasiūlymus pateikusiomis įmonėmis, būtų ne tik sudaryta galimybė agentūrai kvietinius miltus įsigyti pigiau, tačiau ji spėtų juos išdalinti labiausiai skurstantiems gyventojams iki 2016 metų pabaigos, kuomet startuos naujas projektas“, – teigė SADM Struktūrinės paramos skyriaus vedėjas Artūras Bytautas.

123rf nuotr./Miltai
123rf nuotr./Miltai

SADM pirmadienį informavo ŽŪMPRRA, kad jos nuomonė dėl neskelbtinų derybų nesikeičia, todėl Rinkos reguliavimo agentūra artimiausiu metu turės kreiptis į VPT leidimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?