25 menininkai pristatys po vieną meno kūrinį. Parodos atidarymas prasidės medžio sodinimu muziejaus sode. Medžio sodinimo ceremonija tradiciškai yra simbolinis atskaitos taškas, nuo kurio turi prasidėti kažkas naujo, arba yra įvykio ar žmogaus atminties įamžinimo aktas.
Šiuo atveju – tai draugystės, šviesios minties, gėrio, protesto prieš blogį ir vilties ženklas. Tai bus „Ritos medis.” Mąstytojas Justinas Mikutis Ritą vadindavo vienu žodžiu – „latviukė”. Justino posakis apibūdindavo ne tik Ritos kilmės šaknis, bet turėjo ir apibendrinantį atspalvį, kuris reiškė „gero charakterio mergina“.
Rita buvo nepaprasto būdo asmenybė. Iš jos sklido ramybės, pusiausvyros ir gėrio energija. Antano Mončio namai–muziejus Ritai buvo svarbi vieta Palangoje, o jos tapyba – tai gėrio ir meilės sodai. Antano Mončio namuose–muziejuje bus pristatomi Ritos vaikų, draugų, jos kartos menininkų darbai. Tai skirtingų žanrų, stilių ir medžiagų rinkinys: tapyba, grafika, skulptūra, fotografija, objektai, instaliacija.
Šią parodą organizavo parodos dalyviai – Ritos draugai, bet svarbiausi žmonės, kurių pastangomis ši paroda įvyko yra žinomas menininkas ir pedagogas, skulptorius Gediminas Akstinas ir Ritos dukra, Vilniaus dailės akademijos studentė, skulptorė Marija Olšauskaitė.
Paroda atidaroma Palangoje, Antano Mončio namuose–muziejuje (S. Daukanto g. 16) spalio 16 dieną, šeštadienį, 17 valandą.