„Aš manau, kad atsakingas ministras turėtų pagalvoti iki Velykų ir priimti sprendimą. (...) Būtų sąžininga ir padoru jam palikti tą postą“, – BNS trečiadienį sakė R.Paksas.
Pasak jo, jei su opoziciniais žaliaisiais į rinkimus traukiantis S.Skvernelis liktų dirbti Vyriausybėje kaip „Tvarkos ir teisingumo“ deleguotas ministras, būtų pažeistos elementarios politinės taisyklės.
„Pagal visą logiką, žmogus turėtų pagalvoti ir žengti kitą žingsnį. Būtų keista įsivaizduoti dabar valdančiąją koaliciją ir kokio nors Kubiliaus deleguotą ministrą Vyriausybėje. Tai būtų nesuvokiama. Švelniausiai tariant, kurioziška. Todėl bent iki Velykų ministras turėtų pagalvoti, ar neverta to žingsnio žengti“ – 15min sakė „Tvarkos ir teisingumo“ vadovas.
R.Paksas pabrėžė nenuvertinantis S.Skvernelio darbo ministro poste ir net galvojantis, ar tikrai gerai keisti vidaus reikalų ministrą, kai saugumo situacija pasaulyje tokia sudėtinga, tačiau vis tiek manantis, kad opozicijos atstovas ministrų kabinete dirbti negali.
Situaciją aptarti R.Paksas susitikęs po Velykų tikisi ir su S.Skverneliu, ir su premjeru Algirdu Butkevičiumi, koalicijos politine taryba.
R.Paksas tikino apie S.Skvernelio pasirinkimą jungtis prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sužinojęs pirmadienį vėlai vakare, tačiau telefonu nepasakęs S.Skverneliui, kad jam reikėtų galvoti apie atsistatydinimą.
S.Skvernelis dar pagalvos
S.Skvernelio pranešimas, kad rinkimuose dalyvaus ne su jį į ministro postą delegavusia partija, sukelia kuriozinę situaciją, kai faktinis opozicinės partijos atstovas užima vietą ministrų kabinete.
Pats atsistatydinti iš ministro posto S.Skvernelis nenori.
„Tai gerai, kad pasakė. Apsvarstysiu. Ketinau susitikti su juo, bet nebėra prasmės susitikinėti dabar, jei jau pasakė. Gal ir būtų (sąžininga trauktis)“, – 15min sakė S.Skvernelis.
Vėliau naujienų agentūrai BNS ministras aiškino, kad atsistatydintų tik sulaukęs premjero Algirdo Butkevičiaus priekaištų dėl nevykdomos Vyriausybės programos.
„Ministras pirmininkas yra tiesioginis mano vadovas, aš jam atskaitingas ir jeigu mano kandidatavimas su kita politine jėga trukdo vykdyti Vyriausybės programą, tai tie žingsniai bus padaryti konkretūs“, – BNS trečiadienį sakė S.Skvernelis.
Taip ministras komentavo „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininko Rolando Pakso pasisakymą, kad jam būtų „sąžininga ir padoru“ trauktis iš pareigų.
S.Skvernelį į ministro postą delegavo „tvarkiečiai“, tačiau ministras sako, jog šis delegavimas buvo formalus, o iš tikrųjų paskirtas jis buvo asmenine R.Pakso iniciatyva.
Jeigu kai kas mano, kad ministrų postai yra partijų nuosavybė ir galima kaip turguje prekiauti vienu ar kitu postu, tai šioje vietoje mūsų ir R.Pakso nuomonės nesutampa, – pareiškė S.Skvernelis.
„Tai buvo R.Pakso asmeninis siūlymas ir jokių sąlygų nebuvo, kad aš tapčiau partijos nariu ar vykdyčiau partijos programą. Tai buvo ministerija, kuri buvo paskendusi korupcijos skandale ir ministeriją reikėjo gelbėti, tai aš į tą pagalbos prašymą ir atsiliepiau“, – kalbėjo S.Skvernelis.
„Jeigu kai kas mano, kad ministrų postai yra partijų nuosavybė ir galima kaip turguje prekiauti vienu ar kitu postu, tai šioje vietoje mūsų ir R.Pakso nuomonės nesutampa“, – pridūrė jis.
„Be abejo, aš atsižvelgsiu į įvairius pasisakymus. Aš dar skaičiau, kad man iki Velykų skirtas pagalvoti terminas, matote. Tai aš ir galvosiu iki Velykų ir pagalvosiu taip, kaip reikia“, – sakė ministras.
Anksčiau trečiadienį ryte ministras sakė, kad trauktis neketina. Pasak jo, ar jis liks poste, priklausys tik nuo jį į ministro postą delegavusios partijos.
„Jeigu bus manančių, kad mano apsisprendimas dalyvauti rinkimuose pakeičia mano, kaip ministro, darbo vertinimą, tai tokie sprendimai gali būti“, – kalbėjo ministras.
S.Skvernelis sakė, kad „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas R. Paksas apie sprendimą yra informuotas, bet atsistatydinti nepareikalavo.
Pats ministras sako, kad kol kas jis nėra jokiame kandidatų sąraše, todėl ir dirbti „tvarkiečių“ ministru problemų neva neturėtų kilti.
Kartą, po kivirčo su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, S.Skvernelis jau yra nešęs premjerui atsistatydinimo pareiškimą. Tuomet jį gelbėti puolė ir „tvarkiečiai“, surinkę parašus dėl ministro išsaugojimo. Galiausiai S.Skvernelis nutarė likti dirbti vidaus reikalų ministru.
Vidaus reikalų ministru S.Skvernelis tapo 2014 m. rudenį. Tuomet buvo svarstoma, ar jo kandidatūra „tvarkiečiams“ nėra primesta, mat dekretą dėl ministro skyrimo prezidentė pasirašė anksčiau nei partijos valdyba susirinko aptarti kandidatų į ministrus. R.Paksas šiuos gandus kategoriškai neigė ir tikino pats įžvelgęs S.Skvernelio politinį talentą.
Per pusantrų metų ministro poste S.Skvernelis sugebėjo tapti vienu populiariausių Lietuvos politikų.