„Apie tai buvo kalbėta, kad apie tai diskutuoti reikia, bet kad tiesiogiai siūlėsi ar dar kažkas tai, tokio pasiūlymo nebuvo“, – sak4 V.Gedvilas.
„Aš manau, visas perspektyvas reikia svarstyti ir artimiausiu metu su premjeru susitiks ir kalbės apie visas perspektyvas, nes teko kalbėti Estijoje ir Latvijoje, jie pačiam pradiniam etape nesutinka dalyvauti su mumis, vykdant projektavimo darbus, taip kad gal kažkokių kitų galimybių yra“, – sakė Seimo pirmininkas.
Apie „Rosatom“ interesus Lietuvoje, TV3 šaltinių žiniomis, byloja ir itin padažnėję V.Gedvilo partijos vadovo Viktoro Uspaskicho vizitai į Maskvą. Artimiausiu metu „Rosatom“ vadovai planuoja susitikti ir su koalicijos partnerės „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininku Rolandu Paksu, nors šis tvirtina tokio kvietimo dar nesulaukęs.
TV3 šaltinių žiniomis, „Rosatom“ valdžią Vilniuje globoja pats Rusijos ambasadorius Vladimiras Čchikvadzė. Vienas iš tokių slaptų susitikimų planuotas ir šiame sostinės „Mabre Residence“ keturių žvaigždžių viešbutyje, tačiau išvydę TV3 kamerą ambasados atstovai iš karto spruko, o ambasadorius pareiškė esą nieko nežinantis apie „Rosatom“ susitikimus su aukštais Lietuvos pareigūnais.
„Bet kuriuo atveju ambasada čia ne prie ko. Mes nuo pat pradžių siūlėme jums statyti šią atominę, bet Lietuva atsisakė mūsų projekto, taigi mes statome savo atominę elektrinę Karaliaučiuje. Ir kviečiame Lietuvą dalyvauti šios atominės statybose, jos vyksta ten“, – sakė Rusijos ambasadorius.
Ankstesnė konservatorių Vyriausybė planavo naują atominę statyti su Japonijos korporacija „Hitachi“, tačiau į valdžią atėję socialdemokratai paskelbė šiam projektui nepritarsiantys, kol visiškai neįsitikins, kad jis atsipirks. Tuo tarpu rusų valdoma „Nukem“ Lietuvoje jau porą metų negali pastatyti panaudoto branduolinio kuro iš uždarytos Ignalinos atominės elektrinės saugyklų.