Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2009 07 27

Ruošiamasi iš partijos pašalinti A.Valinską (atnaujinta 11.22)

Toliau tęsiasi nesutarimai „prisikėlėlių“ gretose – penktadienį partijos pirmininkui Arūnui Valinskui pareiškus, kad iš partijos pašalinti jo oponentai Aleksandras Sachariukas, Ligitas Kernagis, Valdemaras Stančikas ir Laimontas Dinius, pastarasis šiandien pareiškė, kad iš partijos pirmininko pareigų bus metamas pats A.Valinskas.
Tautos prisikėlimo partijos suvažiavimas
Kovą vykusiame suvažiavime L.Dinius dar sėdėjo A.Valinsko dešinėje. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Tautos prisikėlimo partijos prezidiumas, kuris teisėtai išrinktas 2009 kovo 15 dienos suvažiavime ir kurio sprendimai turi juridinę galią partijos viduje, šią savaitę rengia neeilinį susirinkimą, kuriame numatyta svarstyti partijos pirmininko Arūno Valinsko tinkamumą eiti partijos pirmininko pareigas. Partijos prezidiumas turi teisę spręsti partijos pirmininko įgaliojimų sustabdymą ar net jo pašalinimą iš partijos“, – teigiama pirmadienio rytą išplatintame pranešime spaudai. 

Diniaus šalininkų – dauguma

Neeilinis TPP prezidiumo susirinkimas vyks šiandien vakare. Jo metu A.Valinsko tinkamumas eiti pirmininko pareigas bus svarstomas dėl kelių priežasčių: esą jis nevykdo visuotinio partijos suvažiavimo sprendimų, užsiimta destruktyviais veiksmais, tokiais kaip atskiros frakcijos įkūrimas, vieši įžeidžiantys pareiškimai kitų partijos narių atžvilgiu, partijos narių kaltinimai dėl tikrovės neatitinkančių faktų ir galimas nusikaltimo slėpimas.

L.Diniaus šalininkų teigimu, partijai atstovaujantys ministrai netenkina tiek partijos prezidiumo, tiek maždaug 1700 partijos narių iš 2200.

Netektų ir Seimo nario mandato

„Kol kas nei partijos visuotinio susirinkimo išrinktas prezidiumas, nei frakcija Seime nedarė jokių veiksmų, tik stebėjo, kas vyksta“, – 15min.lt aiškino L.Dinius.

Seimo narys aiškino, kad jo partijoje nėra demokratijos – tik „draugelių grupės interesų“ gynimas. Esą A.Valinskas turi viešai pripažinti, kad demokratijos šioje partijoje nebus, o toleruojami bus tik paklusnūs draugai – tada viskas būtų aišku tiek Seimo, tiek eiliniams partijos nariams.

Pasak L.Diniaus, visi TPP frakcijos nariai Seime susitarė, kad asmuo, išėjęs į kitą frakciją, savo noru atsisakys Seimo nario mandato. „Arūnas Valinskas pats pirmasis pasirašė šį susitarimą. O kas pakeitė frakciją, priminsiu (A.Valinsko šalininkai įkūrė „Ąžuolo“ frakciją – 15min.lt past.), todėl daugiau komentarų nereikia“, – kalbėjo TPP frakcijos Seime seniūnas.

Koalicija išliks?

Paklaustas, ar dėl vidinių vienos iš valdančiųjų partijų nesutarimų koalicija iki rudens nesubyrės, L.Dinius užtikrino, kad būtent TPP frakcija Seime bus stabilizuojantis veiksnys.

Praėjusią savaitę TPP ir konservatorių-krikdemų frakcijos Seime pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Po šio žingsnio esą bus svarstoma dėl tolesnio nuo TPP atsiskyrusios „Ąžuolo“ frakcijos, kurią sudaro A.Valinsko sekėjai, dalyvavimo valdančiosios koalicijos veikloje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos