Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 04 21

Rusijos komunistai reikalauja, kad šalies parlamentas pripažintų Molotovo-Ribbentropo pakto tikslingumą

Rusijos komunistai šalies parlamentui pateikė pareiškimo projektą, kuriame raginama pripažinti 1939 metų SSRS ir nacistinės Vokietijos sutarčių, žinomų kaip Molotovo-Ribbentropo (Molotovo-Ribentropo) paktas, istorinį tikslingumą.
Molotovas pasirašo paktą.
Molotovas pasirašo paktą. / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Parlamentas

Dokumentą Valstybės Dūmai parengė Rusijos Federacijos komunistų partijos (RFKP) frakcijos nariai Viktoras Iliuchinas, Sergejus Obuchovas ir Valerijus Raškinas.

Deputatai komunistai mano, jog tokį pareiškimą reikia priimti dar iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos 65–ųjų metinių, kurios Rusijoje bus minimos gegužės 9 dieną.

Taip, anot opozicijoje Kremliui esančių komunistų, būtų galima pasipriešinti „kai kurių Vakarų ir Rytų Europos valstybių“, verčiančių atsakomybę už Antrojo pasaulio sukėlimą vienodai Vokietijai ir Sovietų Sąjungai, mėginimams falsifikuoti istoriją.

Dokumente Dūma prašoma „patvirtinti SSRS ir Vokietijos sutarčių politinį įvertinimą, kurį joms pateikė 1989 metų gruodyje SSRS liaudies deputatų suvažiavimas“.

Pareiškimo projekte pažymima, kad šių susitarimų slapti protokolai, kuriuose nurodyta įtakos sferų Rytų Europoje pasidalijimo schema, „realiai atspindėjo sudėtingą to laiko politinę ir karinę situaciją, atitiko nacionalinius interesus ir užtikrino šalies saugumą pirmuoju Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu“.

Dokumento autoriai primena, kad slaptų protokolų pasirašymas buvo paplitusi to laiko diplomatinė praktika. Be to, komunistai pabrėžia, kad, prasidėjus Antrajam pasauliniam karui ir Didžiajai Britanijai ir Prancūzijai atsisakius įeiti į antihitlerinę koaliciją su SSRS, tuometis Kremlius veikė nacionalinio saugumo sumetimais.

Nepuolimo sutartį bei slaptus Rytų Europos padalijimo, tarp jų Lietuvos įtraukimo į SSRS interesų sferą, protokolus su vėlesniais jų pakeitimais, Josifo Stalino vadovaujama Sovietų Sąjunga ir Adolfo Hitlerio Vokietija pasirašė 1939 metų rugpjūčio 23 dieną.

Po savaitės, rugsėjo 1 dieną, Vokietijos įsiveržimu į Lenkiją prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, o dar už dviejų savaičių, rugsėjo 17 dieną, karo veiksmus prieš Lenkiją pradėjo Sovietų Sąjunga.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?